La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1653 Culés

4

Nie logowalem się na konto, ale po tym co dzisiaj tu czytam to muszę napisać tego posta. Będzie o polityce, więc uprzedzam o tym ludzi, którzy się tematem nie interesują :)
Jak pewnie wiecie, w ciągu ostatnich dni trybunał konstytucyjny działając pod politycznym naciskiem prawa i sprawiedliwości wydał wyrok skazujący kobiety na rodzenie zdeformowanych płodów, skazujący też nienarodzone dzieci na ogromne cierpienie, ku radości ultraprawicowego elektoratu. Widzę jednak, że pojawia się tu dużo głosów, które krytykują protestujących za wulgarne hasła. Na prawdę? Uważacie, że ludzie którzy są zmuszani przez fundamentalistów do rodzenia zdeformowanych płodów nie mają prawa być źli? Co powinni robić? Waszym zdaniem? Siedzieć w domu i po cichu szeptać że wyrażają sprzeciw? Serio podoba wam się, że kibicowskie bojówki, które na codzien handlują narkotykami i mordują się wzajemnie biją protestujących ludzi? Przecież to bandyci, szalikowcy. Wam też mogą dać w mordę i zabrać komórkę za to, że kibicujcie innemu klubowi niż oni. To wam imponuje? Imponuje wam partia polityczna, której lider chce sprzedawać dzieci na wolnym rynku, jedna z twarzy chce publicznej chłosty gejów, a kandydat na prezydenta otacza się faszystami, którzy wykonują hitlerowskie pozdrowienia? Jak bardzo trzeba mieć sprany mózg, żeby wszędzie widzieć lewactwo i utożsamiać to z całym złem świata. Gdyby nie rewolucja francuska to dalej byśmy pracowali w polu po 16 godzin dziennie na pana biskupa i pana hrabiego, bez dostępu do edukacji, bez dostępu do leczenia. To wam się tak podoba? Krytykujecie formy protestów, jakbyście w 89' zobaczyli pociąg z napisaniem solidarność i ludzi rzucających kamieniami w ZOMO to też byście podali wszędzie, że protestuje patologia i bardzo słusznie że są bici? Bo niszczą miasta przecież. Jakiś agent napisał, że przecież żaden problem, on będzie i tak głosował na konfederację, bo aborcję można i tak wykonać za granicą. Dokąd pozwolicie posunąć ta granice? Obowiązkowa msza świętą albo więzienie, a jak ci się nie podoba LEWAKU to możesz za granicę jechać? To można odwrócić sytuację i powiedzieć: podwyższenie podatków nie jest powodem do rotestu, za granicą są niższe, jak wam się nie podoba to możecie iść pracować za granicę. Przestańcie łykać ten prawicowy fundamentalizm, nie wszystko co katolickie i narodowe jest dobre. I nie zapomnijcie podziękować panu kibolowi za obronę patriotyzmu i ojczyzny jak ukradnie torebkę waszej mamie, żeby mieć na ćpanie. A co do obrony kraju to przypominam, że ONR i inne prawicowe organizacje w 39 roku przyłączyły się do Hitlera i palili swoimi rodakami w piecach, bo wszyscy dookoła to było przebrzydłe LEWACTWO. Polecam wyłączyć telewizję i przemyśleć ten temat samemu. Czy ty urodzilbyś płód, który nie ma skóry i umrze 5 minut po porodzie w ogromnym cierpienu? Czy władza może przepchnąć taki zapis prawny w środku pandemii i wciąż być popierana przez matołków, którym wystarczy pokazać kogoś i krzyknąć: lewactwo! żeby się pienił ze złości i usprawiedliwił nawet najgorszy pomysł rządu?
Pozdrawiam

0

@przemek14qwe wez to skroc nie chce mi sie 2 raz scrollowac na telefonie

0

@nammah rząd zły protesty dobre

0

@przemek14qwe ONR przyłączył się w 39 do Hitlera? Przykłady? Z tego co wiem środowiska narodowe były wyniszczane na początku. Przytoczę tutaj tylko jeden cytat:
Deklaracja NSZ głosiła, że podstawowym celem jest zdobycie granic zachodnich na Odrze i Nysie Łużyckiej, zaś granice wschodnie RP nie mogą podlegać dyskusji. W zakresie spraw wewnętrznych postulowano zlikwidowanie dywersji komunistycznej oraz to, że ogólnonarodowe powstanie antyniemieckie musi być uwzględnione z naszymi aliantami. Program powojennych granic Polski był niezwykle nośny w podziemiu i powodował masowy napływ ludzi ze wszystkich warstw społecznych w szeregi NSZ.



Już w październiku 1942 r. sformułowano polski cel wojny, uważając, że „naród niemiecki (…) winien być pozbawiony wszystkich zaborów, dokonanych przez tysiąclecie i być w pełni rozbrojony (…). Bezwzględnym obowiązkiem Narodu Polskiego jest prowadzenie wojny z Niemcami aż do pełnego zwycięstwa, aż armia nasza stanie na szańcu Bolesławów, aż polski sztandar zawiśnie w Berlinie, a maszyny niemieckie zaczną w Polsce pracować dla naszej potęgi.”



Te postulaty zostały częściowo zrealizowane na konferencji pokojowej w Poczdamie w 1945 r., choć już bez udziału przedstawicieli Polski.
Polecam sobie informacje poczytać o Lechu Karolu Neymanie jako przykład narodowca i jego stosunku do niemców.
To co piszesz jest po prostu obrzydliwe. Obrzydliwe.

0

@Majkel34 zdejmij różowe okulary, środowiska narodowe to w dużej części bandyci https://www.wprost.pl/polityka/10226783/onr-uczcil-rocznice-urodzin-faszysty-i-dowodcy-ss-nazwal-go-wielkim-narodowym-rewolucjonista.html
A tu masz kolaborantów-nazistow
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ruch_Narodowo-Radykalny
To, że skrytykował instytucje w którą jesteś zapatrzony jest obrzydliwe? Ciężko jest przełknąć prawdę.

0

@przemek14qwe Wikipedia? Serio? W środowiskach narodowych służyło wielu żydów w tym Neyman i Piasecki chociażby. Już sam antysemityzm odpada. Organizacją nielegalną byli owszem za Piłsudskiego, gdzie wielu ginęło zakatowanych przez nieznanych sprawców.
Z publikowanych dopiero teraz dokumentów konspiracji komunistycznej (M.J. Chodakiewicz, P. Gontarczyk, L. Żebrowski, Tajne oblicze GL-AL i PPR. Dokumenty, 3 tomy, Warszawa 1997-1998) wynika, że liczne zbrodnie, popełnione podczas wojny na ludności żydowskiej, a przypisywane później NSZ i AK, jednoznacznie obciążają bandy komunistyczne spod znaku PPR, GL i AL.





W NSZ służyło, wbrew stereotypowym opiniom, wielu Żydów. Także w oddziałach partyzanckich. NSZ-owcy mają także duże zasługi w udzielaniu pomocy (także w gettach) i schronienia ludności żydowskiej. Wynika to m.in. nawet z zachowanych akt procesów sądowych członków tego podziemia, sądzonych po wojnie w PRL. Ocaleni z zagłady przez NSZ-owców Żydzi składali niejednokrotnie świadectwa, które ratowały życie żołnierzy i oficerów NSZ. Trzeba przyznać, że było to ze strony ocalonych z Holocaustu akt odwagi – oni także mogli narazić się na represje komunistów, a mimo to wielu z nich dało świadectwa prawdzie.

Po drugie podaj mi przykłady ludzi, którzy po kampanii wrześniowej palili w piecach polaków? Obozy nie powstały jakiś dobry czas później? Hmm?

0

@Majkel34 Wikipedia jest dla ciebie zbyt lewicowa? To z jakieś strony mam ci wrzucić informacje? www.prawastronainternetu.pl? Nie bądź śmieszny, ONR to zwykli bandyci, którzy prześladowali Żydów oraz chrześcijan stających w ich obronie. Poczytaj i pogódź się z tym , że organizacja która wielbisz ma swoją ciemną kartę https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Getto_%C5%82awkowe

0

@przemek14qwe Znowu wikipedia. Nikt nie mówi, że nie było nigdzie antysemitów, do dzisiaj są.
Piszę jeszcze raz. Podaj mi przykłady palenia polaków,żydów razem z niemcami po kampanii wrześniowej.
Nic co jest na wikipedii nie ma pokrycia niestety dla Ciebie w dokumentach. Zamiast niej polecam IPN.

0

@Majkel34 czyli tak jak myślałem. Wszędzie są lewackie newsy, które chcą szkalować niewinnych narodowców. Żyj sobie dalej w tej swojej bańce, gdzie zewsząd atakuje okropne LEWACTWO, i biedna prawica musi się ciągle bronić
Np. biedni kibice, muszą porzucić bójki i handel narkotykami i bronić nas przed złymi kobietami które nie chcą rodzic martwych płodów xD https://www.salon24.pl/u/eternity/489335,kolaboracja-z-nazistami

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?