- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1886 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
81 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
27
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1886 Culés
1
Warszawski Dziennik Narodowy, 4 września 1939 r., strona 3
Odezwa Stronnictwa Narodowego
Odwieczny wróg naszego narodu, którego klęska w wojnie światowej ułatwiła nam odbudowanie państwa, i który chciał związać nas podstępnie traktatami, pragnąć wydrzeć nam wolność i nasze ziemie, rozpoczął z nami wojnę. Rozgorzała walka na śmierć i życie z najazdem niemieckim, walka o całość i wolność Ojczyzny, o naszą przyszłość, walka, która stała się najważniejszą dziś sprawą dla Narodu i państwa, najistotniejszym zagadnieniem naszego bytu zbiorowego – Naród polski, świadom znaczenia rozgrywających się wypadków, zdecydowany jest bronić wolności i całości Ojczyzny do ostatniej kropli krwi.
Rozpętana przez Niemcy wojna, niesie nam ciężkie próby i doświadczenia. Wymaga ona olbrzymich ofiar i poświęceń. Walczymy o naszą wolność, nasz honor, walczymy o wiarę Chrystusową, przeciwko Jej wrogom, walczymy o cywilizację europejską zagrożoną barbarzyństwem germanizmu. Walczymy nie sami. Z nami są nasi sprzymierzeńcy, Francja i Wielka Brytania, którzy podobnie jak my, stanęli do walki o ład moralny, pokój i wolność Europy. Zwycięstwo, które nam ta walka niesie, oznacza nie tylko trwały pokój po zdławieniu potęgi niemieckiej, nie tylko dokończenie wielkiego dzieła zjednoczenia odwiecznych ziem polskich z Macierzą, nie tylko włączenie Gdańska do Polski i rozwiązanie sprawy Prus Wschodnich, ale wyzwolenie środkowej Europy od przewagi niemieckiej, oraz mocarstwowy wzrost naszego państwa.
Cały Naród polski wierzy w zwycięstwo i walczy o nie, mocą ducha i ofiarą krwi. Ojczyzny zwycięstwo to zdobędziemy. Nasze sztandary bojowe okryją się nową chwałą, a wróg pokonany, unieszkodliwiony będzie na wieki. Naród wykona wszystkie swoje obowiązki, zarówno na froncie, jak w głębi kraju. Wróg przekona się, że cała ludność polska walczyć będzie do upadłego. Żołnierz polski na froncie, partyzant na tyłach nieprzyjaciela i całe społeczeństwo w kraju – spełnią swój obowiązek do końca i przyczynią się do odniesienia zwycięstwa nad wrogiem.
Pamiętajmy, że z tej wojny Polska musi wyjść zwycięska, wielka, okryta chwałą, oraz dumna ze swoich synów. Niech Bóg błogosławi naszemu orężowi!
Komitet Główny Stronnictwa Narodowego
https://polona.pl/item/warszawski-dziennik-narodowy-r-5-nr-244-4-wrzesnia-1939,ODkzMTg5/2/#info:metadata