- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1571 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1571 Culés
18
Serdecznie zapraszam do przeczytania kolejnego wydanie cyklu ciekawostek lotniczych!
Dziś całe wydanie ciekawostek jest poświęcone lataniu w Afryce.
Oznaczenia: @SHIBA @Hosh @kuff @jcdenton @stradomek
Link do wczorajszych:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8759220#comment-8759220
#415
XXI wiek to czas szybkiego wzrostu ruchu lotniczego w Afryce!
Jak donosi Krajowe Zrzeszenie Powietrzne Afryki: w 2017 r. Afrykańskie linie lotnicze przewiozły 43 miliony pasażerów, co stanowi 4% globalnego przepływu rocznego. Po kontynencie afrykańskim podróżowało 17,5 miliona osób, 19 milionów pasażerów przelotów międzykontynentalnych i 6,5 miliona lotów międzykontynentalnych. Całkowity wzrost ruchu afrykańskich linii lotniczych w ciągu ostatnich pięciu lat przerósł wszelkie oczekiwania i wyniósł pięć procent.
https://pl.maps-southafrica.com/img/0/satelitarna-mapa-republika-po%C5%82udniowej-afryki.jpg
#416
EgyptAir to narodowe linie lotnicze Egiptu z siedzibą w Kairze. Jest to największa linia lotnicza w Afryce. Logiem linii jest Horus, w mitologii egipskiej przedstawiany pod postacią sokoła lub człowieka z głową sokoła. Linie wybrały go jako swoje logo ze względu na to, iż jest on antycznym symbolem "skrzydlatego boga Słońca".
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Egyptair_A330-200_SU-GCF_FRA_2011-11-15.png
#417
Port Lotniczy Addis Abeba to największy port lotniczy Etiopiii i trzeci w Afryce po Johannesburgu i Kairze. Lotnisko znajduje się w okoloicy Bole, 6 km na południowy wschód od centrum Addis Abeby i 65 km na północ od Debre Zeit. Wcześniej znany był jako Haile Selassie I International Airport i jest głównym węzłem Ethiopian Airlines, narodowych etiopskich linii lotniczych. W 2003 r. otwarto nowy międzynarodowy terminal pasażerski, jeden z największych na kontynencie. Odbyło to się wraz z zakończeniem budowy nowego pasa startowego o długości 3800. Lotnisko obsługuje około 100 startów i lądowań w ciągu jednego dnia i jest jednym z najszybciej rozwijających się portów lotniczych Afryki.
https://s5.tvp.pl/images2/e/7/a/uid_e7a3afdf94de38a84eb55508fab43e2f1579265313729_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg
https://dlapilota.pl/image/view/102391/_original
3
@dawo17 ja juz działam w terenie, czekam na 777.
1
@SHIBA Właśnie go oglądam jak będzie lądował B777 Qatar Cargo!