- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1234 Culés
Gorące dyskusje
BorzyKrzys
20
Kiedy oni zrozumieją, że ośmieszają na razie siebie, a nie Skolima. "Żyłem w ciągłym lęku,... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
LAMC_10
11
Maja Chwalińska.https://twitter.com/i/status/2062128793297236287
21 odpowiedzi
Gosciuu
4
Taka głębsza myśl mnie ostatnio naszła: kiedyś się nie bałem starości. Teraz, choć wciąż... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1234 Culés
0
Tak zapytam was z ciekawości jesteście za Zusem i ew jak byście widzieli system emerytur w Polsce?
0
@Hushovt problem leży w tym, że nie za bardzo da się zmienić system emerytalny w Polsce. Obecnie pracujący zapewniają osoba na emeryturze ich emeryturę i tak w kółko. Więc albo ludzie tacy jak ja muszą zapłacić komuś i uzbierać sobie albo dalej tkwić w tym systemie. Moim zdaniem każdy powinien mieć prawo wybrać sam dla siebie czy woli płacić składki do zusu czy też prywatnej firmie i nie ma problemu. Aczkolwiek każdy powinien być zoobowiazny do płacenia, żeby później kolejni nie musieli składać się na emeryturę dla tych co nie płacili, bo tak by się to skończyło.
0
@Hushovt Ja jestem za likwidacją. Każdy mój kontakt z tą instytucją kończy się w****niem. Tysiące ludzi, którzy nie potrafią pomóc, ogromne gmachy z marmuru nie wiadomo po jaką cholerę i generalna beznadzieja. Ale pomysłu co zrobić w zamian nie mam. Może coś na kształt tych OFE tylko dopracowany? Nie wiem.
0
@Hushovt IMO rozwiązanem pośrednim mogłaby być likwidacja ZUS (składek) jako takiego i wypłacanie każdemu równej dla wszystkch, "minimalnej" (podstawowej) emerytury z budżetu (anyway, składka zusowa to opodatkowanie pracy), reszta emerytury powinna pochodzić w ramach prywatnych ubezpieczeń w ramach których obowiązywała by dowolność wyboru