- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1462 Culés
Gorące dyskusje
draxidox
21
przeciskać się należy chodnikiem, trudno najwyżej wózek porysuje samochódhttps://x.com/marek_2... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
martusiaaaa
2
ja to nie chce chyba być dorosła jednak XD
28 odpowiedzi
draxidox
19
dokładnie, zaraz jeszcze pewnie ponownie pojawi się Pisinflacja, i trzeba Pisiorów do... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Kto powinien wygrać Złotą Piłkę 2026?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1462 Culés
13
Zapraszam na kolejne wydanie cyklu ciekawostek lotniczych.
Link do wczorajszych:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8504987#comment-8504987
#192
Wiesz na pewno, że silniki samolotowe wytwarzają ogromne pokłady ciepła. Ale czy wiedziałeś, że temperatura ta może sprawić, iż Concorde podczas lotu wydłużał się nawet do 25cm?!
https://i.wpimg.pl/O/644x427/d.wpimg.pl/1620811215--520674306/concorde.jpg
#193
Katastrofa lotu Ethiopian Airlines 302 jest największą do jakiej doszło w 2019 roku.
Katastrofa lotnicza samolotu Boeing 737 MAX 8, należącego do linii lotniczych Ethiopian Airlines, do której doszło 10 marca 2019 w Etiopii we wschodniej Afryce. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 157 osób (149 pasażerów i 8 członków załogi). Samolot Boeing 737 MAX 8, należący do linii lotniczych Ethiopian Airlines, miał odbyć regularny lot rejsowy z Addis Abeby do Nairobi. Samolot zniknął z radaru i rozbił się w pobliżu miasta Debre Zeit o godzinie 08:44 czasu lokalnego. W wyniku ustaleń znaczna część Boeingów 737 MAX została uziemiona do czasu wyeliminowania błędów w systemie MCAS.
https://www.flightradar24.com/blog/wp-content/uploads/2019/03/ET-AVJ.jpg
#194
Co jakiś czas w moich ciekawostkach pojawiają się efektowne malowania samolotów, dziś chciałbym wam pokazać ciekawe wzór na samolotach linii Air New Zealand - Władca Pierścieni, Hobbit.
Nowozelandzkie linie lotnicze korzystają z okazji do promowania turystyki w kraju, umieszczając na samolotach postaci ze słynnych filmów, opartych na powieściach Tolkiena. W 2002 roku samoloty typu Boeing 747 przyozdobiono motywem z "Władcy Pierścieni", natomiast w 2012 r. wykorzystano wzór z filmu "Hobbit".
https://www.fly4free.pl/wp-content/gallery/kolorowe-samoloty/anz-hobbit.jpg
2
@dawo17 Takim samolotem z Władcy to by leciał jak Nazgule na Minas Tirith ;d
0
@dawo17 #192 a to nie przez oplywajace kadlub powietrze przy prędkości naddźwiękowej Concorde tak sie nagrzewał? :)