La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1482 Culés

konto usunięte

9

Uwaga na phishing!
Zrobiłem wczoraj zakupy online, opłaciłem, paczka została wysłana. Podczas finalizacji zakupu podałem nieużywany wcześniej numer telefonu, na który otrzymałem dzisiaj SMS o następującej treści:
"Twoja paczka zostala wstrzymana z tytulu niedoplaty 0,88 PLN. Za utrudnienia przepraszamy. Ureguluj naleznosc https://.......".

Link prowadzi do strony imitującej dotpay, gdzie mamy do wyboru kilka banków, za pomocą których możemy szybko "uregulować" wspomnianą należność. Jest to wzorcowy scam, wystarczy chwila nieuwagi i można się naprawdę łatwo nadziać.

Tu naturalnie musi pojawić się pytanie w jaki sposób oszust wszedł w posiadanie numeru telefonu oraz skąd wiedział o przesyłce? Nie sądzę, żeby wyszło to z bazy sklepu, może firma kurierska? Nie wiem, ale podejrzewam, że da się to prześledzić. Od momentu zakupu do otrzymania SMS minęło 16 godzin, a od wysłania zamówienia przez sklep - 5 godzin.

Tak czy owak, zachęcam do wzmożonej czujność podczas logowania się do banku oraz do zachowania zdrowego rozsądku podczas przeprowadzania transakcji.

konto usunięte

1

0

@palindrom1 Od dawna już wysyłają takie sms'y z próbą wyłudzenia pieniędzy. Najpierw przelewasz im te kilkadziesiąt groszy, a później coraz więcej. Nie dajcie się nabrać.

2

@aras17_VeB niezupełnie, potem oni sami sobie wysyłają :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?