La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 819 Culés

0

Ciekawe w jakiej formacji musiałaby grać Barcelona aby potencjał Griezmanna wykorzystać jak najbardziej .

3

@MiczenS 4231 bez Messiego z Griezmannem na 10. Niestety ale Messi taktycznie bardzo zaburza nam faze defensywna

0

@barteq to kogo w tej 4-2-3-1 byś widział , ja mimo wszystko wolałbym oglądać Messiego na Napastniku bo Gryzoń w tym sezonie irytuje bardziej niż Dembele

0

@barteq zaburzac gre to nam zaburza griezmann grajac na skrzydle. Co wy sie tak usraliscie na te strefe defensywna messiego to ja nie wiem. Jak papugi jakies. Jakby messi biegal do naszego pola karnego to kto by kreowal akcje? Ernesto wszedlby jako 12 zawodnik?

0

@amanter taka jest prawda. Futbol stał się strasznie fizyczny i każdy musisz uczestniczyć w grze obronnej.

0

@amanter dlatego myśle Messi już powinien grać na środku na ofensywnym bądź za napastnikiem , bo Ciężko powiedzieć ze mamy skrzydła grając Griezmannem który nie grzeszy tempem czy dryblingiem czy Messi który chodzi jak kot własnymi ścieżkami

0

@MiczenS No nic dziwnego żeby Dembouz kogoś irytował skoro więcej go nie ma niż jest XD

0

@patrykzmc2000 mimo wszystko Suarez jest wolniejszy za każdym razem o tempo od Przeciwnika , irytuje tymi bezsensownymi machaniami rękami , gdyby nie to ze dobrze dogaduje się z Messim i strzela gole to już dawno by siedział na ławce a nie czekaj Valverde ?

0

@MiczenS 4-2-3-1 z De Jongiem i Arthurem w środku - wybiegany, kreatywny i mocny w obronie środek pola, z Messim na 10 i Dembele/Neymarem + Griezmannem na skrzydłach, Leo mógłby wymieniać się pozycjami z Antkiem. Dodatkowo można wtedy bronić w 4-4-2 ustawiając w pierwszej lini Leo + Suareza, cofając skrzydłowych niżej.

0

@amanter popatrz na inne druzyny Juve Real City Live czy Bayern. Tam kazdy biega nikt nie odpuszcza i jest latwiej w odbiorze. Kazdy powtarzam kazdy skrzydlowy (badz pilkarz ktory na tej pozycji jest wystawiany bo zaraz bedzie ze Messi to nie skrzydlowy) musi pomagac bocznemu obroncy w strefie defensywnej. To nie jest wymysl i powtarzanie jak papugi. Broni cala druzyna i nie jest to przypadek. KdB biega w defensywie i co nie kreuje gry? Salah pomaga i co to znaczy ze juz go nie ma w ataku? Nikt Messiemu czy Suarezowi nie kaze biegac od pola karnego do pola karnego 90min. Ale jest roznica miedzy staniem/czlapaniem i pomoca w odbiorze

Powiesz zaraz a co z tego bronienia jak obronca przeciwnikow ma pilke a przed nim jeszcze cala reszta boiska i druzyny naszej. Ale jak obronca czy defensywny pomocnik moze spokojnie bez nacisku wyprowadzic pilke to sie przesunie z pilka wyzej a jego koledzy jeszcze wyzej az w koncu ktos do tego obroncy/pivota z pilka bedzie musial podejsc i sie robia dziury.

Nie jest tez przypadkiem ze gramy akurat ta nieszczesna taktyka 433. Bo wtedy brak biegania i pressingu Messiego robi relatywnie najmniej szkod. Bo mimo ze Messi operuje w srodku boiska to w przypadku straty i braku reakcji jest jeszcze 3 pomocnikow ktorzy moga to naprawic. Jakbysmy grali 4231 z Messim na 10 to za Messim byloby tylko 2 pomocnikow a to ogromna roznica na tym poziomie.

Dlatego wlasnie Messi ma ta wade ze uposledza nas taktycznie. A czemu w tym sezonie wyglada to jeszcze gorzej? Bo biegac i pressowac przestal rowniez Suarez i teraz gramy w odbiorze o 1.5 zawodnika mniej. Myslisz ze to nie ma znaczenia?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: