La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1152 Culés

0

Jakie pozycje w siatkówce są najtrudniejsze wg was? Wg mnie atakujący ma najtrudniej. No bo przyjąć jest jako tako łatwo, rozegrać wiadomo trudniej, zawsze w tempo tym bardziej i to z każdej piłki.
No ale na ataku musisz wybiec w odpowiednim czasie, cały czas masz widzieć ustawienie rywali, zagrać jeszcze tak by wygrać z blokiem. No i nieważne jak ci zagra rozgrywający, to jest twój problem. I wszystko trzeba ogarnąć w tym samym czasie. Zdecydowanie najtrudniejsza pozycja moim zdaniem.

0

@msmsms po drzyzdze w polskiej reprezentacji nie wiem czy jest latwo rozegrac xD

0

@msmsms Ło panie to mamy całkiem odmienne zdanie xDDD

4

@msmsms
Atakujący ma za zadanie tylko atakować. Nic więcej. Rozegranie zdecydowanie najtrudniejsza pozycja. Potem przyjmujący - floty, skróty, bomby. To wszystko musisz przyjąć conajmniej przyzwoicie, a do tego zebrać się do ataku z lewego lub z pajpa. Środkowi też nie mają łatwo - muszą czytać grę rozgrywającego rywali, a często też wybierać w ciemno gdzie iść do bloku. Najłatwiej ma atakujący i libero.

0

@Kubix93 chyba lepiej nie dalo sie tego ujac. Aczkolwiek atakujacy vs srodkowi jednak to zalezy. Atakujacy jest tez znacznie bardziej obciazony atakami, a przy ataku tez trzeba podejmowac decyzje - ataku po przekatnej, po linii, kiwka, itp. Jego rola jest jednak najczesciej bardziej znaczaca w kontekscie liczby punktów. Pod tym wzgledem sklanialbym sie jednak zeby po rozgrywajacym i przyjmujacych wlasnie atakujacego ustawic przed srodkowymi.

Poza tym w kontekscie bloku - atakujacy musi, a blokujacy moze. Cos jak w rzucie karnym - strzelec i bramkarz

« Powrót do wszystkich komentarzy