- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1455 Culés
Gorące dyskusje
BorzyKrzys
37
Kiedy oni zrozumieją, że ośmieszają na razie siebie, a nie Skolima. "Żyłem w ciągłym lęku,... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
martusiaaaa
2
a ja mam może takie głupie, dziwne i dziecinne pytanie ale zapytam kiedy macie urodziny ? to se... » Czytaj dalej
53 odpowiedzi
LAMC_10
4
Wybierając jedną drużynę, której będziecie kibicować na tegorocznych MŚ najbardziej to...?... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1455 Culés
3
Ciekawe statsy dotyczące minionej kampani wyborczej w mediach (Jak już było to pisać to usune)
https://antyweb.pl/stronniczosc-tvp-w-wiadomosciach-w-liczbach-jest-porazajaca/
1
@YouShouldListenToMe
Wiesz, że zawsze możesz na mnie liczyć w tym temacie ;)
https://fakty.interia.pl/polska/news-krrit-ujawnila-raport-o-tvp-miazdzace-wnioski-dla-wiadomosci,nId,3040648
http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnosci/news,2383,niepokojace-dysproporcje-w-prezentowaniu-partii-politycznych-w-tvp.html
http://www.krrit.gov.pl/krrit/bip/raporty-z-monitoringow/raport-uniwerytetu-jana-pawla-ii-w-krakowie/
Ps. Nie znajdziesz tego na stronie KRRiT tak łatwo ;)
1
@Kapitan hawk No to żeby nie było że brak u nas pluralzmu to wrzucam panią Krysie
1
@YouShouldListenToMe a tymczasem fragment w/w raportu KRRiT na temat "Wiadomości" z 19:30...
"Selekcja informacji oraz kolejność ich nadawania budzi spore wątpliwości.
Informacje polityczne i gospodarcze zbyt jednostronne. Brak podejścia krytycznego do prezentowanych treści.
Brak pluralizmu i bezstronności. W badanym tygodniu w przekazach dominowała jedna opcja polityczna – partia rządząca (PiS).
Obecność materiałów o charakterze propagandowym –wychwalających sukcesy rządu (propaganda sukcesu).
Stosowanie językowych środków manipulacji. Wykorzystywanie hiperboli w sytuacji korzystnej dla rządu (np.: „olbrzymi sukces”,
„niezwykle wysokie”, „doskonałe wyniki”).
Nie zawsze temat zapowiadany przez prowadzącego odpowiada zawartości materiału dziennikarskiego. Np. materiał zapowiedziany, jako „Kolejny unijny szczyt poświęcony Brexitowi” niemal w całości
poświęcony został byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi, jego przesłuchaniu w prokuraturze oraz planom PO.
Ośmieszanie i dyskredytowanie opozycji. Opozycja przedstawiana jest zawsze w negatywnym świetle (wybierane są setki, wypowiedzi, które mają świadczyć o agresji i głupocie członków opozycji).
Przewaga setek i wypowiedzi dziennikarzy oraz publicystów kojarzonych z opcją rządzącą czy prawicą („wSieci”, wpolityce.pl, Gazeta Polska Codziennie).
Łamanie zasady oddzielania informacji od komentarzy i opinii.
Sugerowanie widzowi, jak powinien patrzeć na daną sytuację.
Komentarze i oceny zawarte zarówno w zapowiedziach czytanych przez prowadzących, jak i offach / tekście czytanym przez lektora w trakcie relacji filmowej. Niektóre materiały w całości można zakwalifikować, jako felietony filmowe (publicystyka).
Ostatni punkt audycji – Gość Wiadomości ma charakter publicystyczny. Rozmówcy pytani są o opinie, interpretacje faktów i
komentowanie wypowiedzi innych osób.
W Gościu Wiadomości niezachowana równowaga w udziale przedstawicieli partii politycznych. W badanym tygodniu 6 razy
obecny był przedstawiciel strony rządzącej i tylko 2 razy opozycji (Nowoczesna i PO).
Nadmiernie wydłużone niektóre informacje.
W tekstach prowadzących często pojawiają się zwroty nacechowane emocjonalnie oraz sformułowania oceniające (np.: „niezwykle
wysokie”, „esbecy”, „ponad wszystko”, „atakuje”, „atmosfera skandalu”, „straszy”, „grozi”, „atakuje”, „groźby”, „esbecy”, „ofiary”, „wyczerpała cierpliwość”, „pycha”, „skrzywdzeni”).
...
Z Pozdrowieniami dla Pani Krysi :D