La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 4016 Culés

104

"Program PiS w skrócie:

Jeśli ciężko pracujesz i dobrze zarabiasz to masz się podzielić z tymi, którym się nie chce.

Zrównoważony rozwój."

6

@Danny Gaucho kraj dobrobytu.

2

@Danny Gaucho Wszystko w imię sprawiedliwości społecznej...

9

@Danny Gaucho To ja już wolę lewicę, może przynajmniej Rydzyka będzie mniej.

1

@Danny Gaucho nigdy nie będę głosował na PiS, bo ich nie lubię, ale płaca minimalna jest nie dla bezrobotnych, tylko dla najmniej zarabiających. A to tez nie oznacza, że gorzej czy słabiej pracują.

0

@Danny Gaucho Powiedz na jakiej podstawie to piszesz?

15

@Danny Gaucho dla debila sprawiedliwość to zawsze będzie każdemu po równo,dla mądrego sprawiedliwość to każdemu według zasług.

0

@Danny Gaucho program 500+ tez nie jest tylko dla bezrobotnych, a dla wszystkich, którzy mają dzieci.

0

@Drzakubs jestes pewien, ze dla wszystkich ktorzy maja dzieci? ;)))))

8

@Danny Gaucho to mam jeszcze program PO:
PiS, Pis, Pis, pis, pis, Kaczor, Pis, Pis, Ojciec dyrektor, Pis, Pis, demokracja, Pis

0

@SelloutCrowd no niepełnoletnie dzieci.

0

@Drzakubs jak ktos zarabia 40k na miesiac to tez mu sie nalezy 500? ;>

0

@SelloutCrowd tak, z tego co wiem, to nie ma żadnego gornego limitu.

5

@Drzakubs Jeśli jednej osobie pracodawca jest gotowy zapłacić np 8 tys a drugiej 2 tys to chyba właśnie oznacza ze ta druga osoba pracuje gorzej czyz nie? Gdyby ta druga osoba była w stanie wykonywać pracę tej pierwszej to pracodawca zatrudniłby te tańsza czyż nie?

0

@Danny Gaucho
Dobrze pisze. w 100% sie zgadzam. A co napiszecie o osobach ktore dobrze zarabiaja (wlasna dzialalnosc gospodarcza) a nie maja dzieci? Co Pis Im daje? Bo zabiera duzo;/

0

@Nieznajomy ok, rozumiem ten neoliberalny paradygmat, ale pozostanę przy swojej opinii, że np. piłkarz ekstraklasy nie pracuje ciężej czy lepiej niż górnik.

0

@Drzakubs ale nie istotne jest "jak ciężko" tylko jak wiele z tej pracy wynika.
Piłkarz ekstraklasy generuje większy zysk pieniężny niż górnik.

Popatrz sobie na takiego np. Małysza, chociaż też nie zarobił porównywalnych pieniędzy do najlepszych piłkarzy, to mimo wszystko zarobił dużo lepsze pieniądze niż górnik, a mimo wszystko miał pracę lżejszą niż górnik.

ALE zobacz jak wiele osób przyciągał Małysz podczas skoków, jak bardzo rozreklamował Zakopane i całą okolice na Polskę i cały świat. Dzięki niemu, nie tylko jego rodzina ma kasę ale szereg ludzi w jakikolwiek sposób powiązanych z jego karierą, a do takich można zaliczyć zysk handlarza z pod skoczni, zysk właścicieli noclegów, producentów gadżetów, trenerzy, telewizja, państwo itd. itd. To się nie kończy - dopóki ktoś nie próbuje sztucznie regulować rynku.

0

@R-Dinho ale ja nie postuluję równych płac dla wszystkich. Pisałem to w odpowiedzi do kolegi wyżej, który twierdzi, ze jeśli ktoś mniej zarabia, to pracuje gorzej.

A poza tym, wszystkie państwa regulują rynek, choćby nie dopuszczając do monopolu jakiegoś przedsiębiorstwa (a to przecież marzenie każdego podmiotu działającego na rynku).

Płaca minimalna też jest regulacją rynku, bo ktoś uznał, ze ludziom należy się godność i wynagrodzenie za pracę poniżej pewnego poziomu jest jej urąganiem.

1

@Drzakubs Choć piłkarze ekstraklasy nie prezentują jakiegoś wysokiego poziomu, to zapewniam Cię, że żaden z górników postawionych na miejscu zawodowego piłkarza w wieku 19-20 lat nie zagrałby do końca kariery ani jednego meczu w pierwszym składzie, natomiast postępując odwrotnie, 19 letni piłkarz po 2 latach w kopalni byłby już wykwalifikowanym górnikiem pracującym na równi z innymi. ilość potu wylanego przy pracy nie świadczy o skali jej trudności.

1

@Drzakubs
Płaca minimalna jest sposobem na oszukiwanie obywateli - bo zamiast obniżyć podatki, zwiększa się im sztucznie płacę minimalna powodując inflację.
Aktualnie minimalna wynosi 2250zł brutto, a pracownik musi wyrobić wartość 2 714 zł, a dostaje na ręke 1634 zł. Następnie okrada się go na kolejnych podatkach.

Gdyby "ktoś uznał, ze ludziom należy się godność", zlikwidowałby podatek dochodowy.

0

@Nieznajomy idąc tym tokiem rozumowania, niesprawiedliwe jest to by piłkarz ekstraklasy zarabiał więcej niż uniwersytecki wykładowca matematyki. Chyba ze uważasz ze piłkarze by sobie z tym poradzili.

Poza tym wprowadziłeś nowe słowo. Wcześniej pisałeś ze górnik, skoro mniej zarabia, pracuje gorzej. A teraz piszesz o skali trudności.

0

@R-Dinho w każdym europejskim kraju, który jest wyżej rozwinięty niż Polska podatki dochodowe są jeszcze wyższe niż w Polsce (zazwyczaj progresja), w kazdym z tych krajów jest tez wyższa płaca minimalna. Ale możemy tylko pożyć o takim standardzie życia jaki tam mają. Pomimo tak szeroko zakrojonego „złodziejstwa”- jak nazywasz podatki.

0

@Drzakubs
Po pierwsze, Polska aby dogonić bogate kraje powinna robić to co te bogate kraje gdy budowały swoje bogactwo, a nie gdy już to bogactwo mają i przejadają.

Jednak jeżeli już porównujesz obciążenie podatkiem dochodowym, warto podać np. kwotę wolną od tego podatku :), a także obciążenie innymi podatkami.

0

@Danny Gaucho "Spoleczna gospodarka rynkowa" - wpisane do Konstytucji RP z 1997. Dla mnie to kolejny dowód, ze PiS to zadna prawica.

0

@Drzakubs ok, źle się wyraziłem w pierwszym poście, nie chodzi mi o ocenę pracy, a raczej skalę jej trudności i to jakie zyski przynosi innym. Zarobki profesorów na uniwersytetach są na dość wysokim poziomie, porównując ilość godzin przez jakie pracują. Wielu naukowców z polskich uniwersytetow (może z zagranicznych też, nie wypowiadam się bo tam nie mialem z nimi kontaktu) nie wykorzystuje swojej wiedzy w przemyśle, gdyby chcieli i potrafili to zrobić, to ich zarobki byłyby wyższe niż zarobki polskich kopaczy. Więc to już raczej nie kwestia braku możliwości. Ogólnie narzekanie w dzisiejszych czasach na zarobki to lekkie nieporozumienie. Rozumiem 100 lat temu, gdy zawód był z góry wybrany i trzeba było go wykonywać całe życie, natomiast dziś? Nikt nie bronił temu profesorowi, by został piłkarzem, tka samo w drugą stronę. Każdy podejmuje wybory za siebke i tylko do siebie moz emiec pretensje. Natomiast sztuczne regulowanie pensji nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. Zarobki już znacząco wzrosły dzięki dobrej koniunkturze, a takim szcztucznym podnoszeniem tylko zwiększymy inflację i w razie jakiegoś kryzysu mamy znów bezrobocie na poziomie 15%

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 chudy10 25 pkt
2 maryjan240282 23 pkt
3 kichson 21 pkt
4 Marjando 21 pkt
5 arni72 21 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak powinny wyglądać dalsze działania Barcelony?