La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1000 Culés

1

Jak wiadomo na świecie są narkotyki. Są także wielkie mafie czy kartele związane z tymi produktami. Takie pytanie: jaki jest najlepszy sposób na zwalczanie takich organizacji? Jak wiadomo zwalczenie jednej organizacji powoduje powstanie nowej, która jest bardziej obeznana w tych interesach, a na dodatek widzą jakie błędy popełnili ich "poprzednicy"(np. błędy Pablo, a później kartel z Cali). Czy w takiej sprawie najlepszym rozwiązaniem nie byłoby zalegalizowanie narkotyków? W końcu i tak są, a pieniądze zamiast zasilać budżety krajów, trafiają do nielegalnych organizacji.

konto usunięte

1

@Grzesior667 trzeba brać tyle narkotyków żeby ich na świecie zabrakło. Tylko każdy musi sobie wziąć to do serca i zacząć działać.

0

@8Iniestazo8 Też ich nienawidzę, dlatego od czasu do czasu palę pare gramów.

0

@Grzesior667 Nie można zalegalizować wszystkiego, bo niektóre *lub większość* są naprawdę szkodliwe społecznie, ale nie widzę problemów, żeby zalegalizować narkotyki miękkie, jak marihuana. Co więcej widzę dużo więcej korzyści dla państwa, które by płynęły z tego tytułu.

Gdyby jednak do tego doszło, nie można wykluczyć dalszych działań gangów czy mafii. Musieliby po prostu dostosować się do rynku lub przebranżować. Prawda jest taka, że to może być bardzo elastyczna działalność.

1

@Grzesior667 właśnie ostatnio miałem taką rozkminę, dlaczego szlugi i alkohol są legalne a narkotyki nie? wszystko to źle wplwa na ludzki organizm , uzależnia i może doprowadzić do śmierci, dodatkowo po alko ludziom czasem odpier#ala, co jest gorszego w jakichkolwiek narkotykach?

0

@nieprzysiadalnosc Żeby dostosować się do rynku to chyba musieliby oddawać za darmo, bo kto normalnie myślący człowiek wybierze towar od nieznanego gościa, gdy może wybrać zbadany czysty towar legalnie ze sklepu. Ich ceny musiały by być naprawdę niskie w porównaniu z cenami sklepowymi.

Co do przebranżowania to nie ma chyba łatwiejszego i bardziej dochodowego niż sprzedawanie narkotyków.

Już i tak takimi rzeczami jesteśmy truci, że przynajmniej dla osób, które chcą skorzystać z narkotyków to chociaż niech mają czyste.

0

@karci0 Uwarunkowania kulturowe, ot co.

0

@Grzesior667 Co do przebranżowania, myślałem raczej o przerzuceniu się na inny towar.

0

@nieprzysiadalnosc Jeżeli wszystko byłoby legalne, to musieliby coś nowego odkryć, a to są raczej duże koszta.

0

@Grzesior667 Trudno zalegalizować wszystko. Co jakiś czas powstaje coś "meta-" etc.

0

@nieprzysiadalnosc Powstać powstanie, ale najważniejsze czy na rynku się przyjmie. Nie ma chyba skutecznego sposóbu zwalczania karteli.

0

@Grzesior667 Były, są i będą. Zgodzę się.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?