La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1603 Culés

31

Zastanawiam się czy styl gry Barcelony Guardioli jest jakoś opatentowany przez Pepa? Chroniony prawem autorskim? Cholernie brakuje mi natychmiastowego 5-6 sekundowego pressingu po stracie piłki. Teraz gdy Barca traci piłkę to wszyscy cofają się do defensywy. Dlaczego nie spróbujemy od razu odebrać piłki? A też w ten sposób dać mniej czasu rywalom na przemyślenie akcji i posłanie jakiegoś podania na kontratak?

Czemu przy 2:0 nie wejdzie Alena, którego musimy ogrywać?
Po co w ogóle robić 3 zmiany, skoro regulamin meczu dopuszcza też mniej?
Po co kontrolować mecz w końcówce jak można się cofnąć i dać rywali stworzyć kilka dobrym szans na strzelenie gola? Co to miał być trening dla Ter Stegena?
Czemu gramy chamsko na czas, grając z PSV i mając już pewne pierwsze miejsce nawet w przypadku remisu/porażki? Jeszcze jestem w stanie zrozumieć kiedy wynik jest na styku w rewanżowym meczu fazy grupowej, ale nie w grupie mając już pewny awans! Niby wygraliśmy, ale czuję głównie złość...

2

@KamQiX Winowajcą jest trener, który po prostu nie nadaje się do tego klubu.

1

@KamQiX Dokładnie. Kiedyś po stracie ruszaliśmy do przodu, do pressingu. Dziś? Wszyscy do tyłu.
Sam osobiście jako bramkarz zawsze wolę mieć defensywę wyżej, nie lubię takiego cofania. Ale no to akurat kwestia taktyki.
Niepokoi mnie ten brak nawet próby postawienia na Alèñe. Dlaczego? Nie mam pojęcia. To już lepiej niech Carles gra w Barcelonie B, niż nie gra wcale w seniorach. Ogólnie można zauważyć, że my się spinany tylko na naprawdę ważne mecze i to nawet nie wszystkie. Nie podoba mi się to, ale ocenimy po sezonie, jak okaże się, czy nasza gablota z trofeami się trochę wypełni i w jakimś stopniu :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?