- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1494 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
118
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
macio_944
9
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
13 odpowiedzi
Danny Gaucho
11
☎️ Nie mam pamięci do Mundiali. Jakie te Mistrzostwa Świata w 2014 roku były... zaskakujące... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1494 Culés
4
Jeżeli ktoś lubi klimaty i historię II wojny światowej, to polecam książkę Brayana Mark Rigga pt. Losu żydowskich żołnierzy Hitlera. Bardzo ciekawa pozycja i lektura
2
@Gomola Ja ze swojej strony polecam książki Beevora (w szczególności Stalingrad). Czytałeś może?
1
@Kajtek77 Posiadasz może książkę „Stracone Zwycięstwa” (Verlorene Siege)– E. von Manstain?
1
@Kajtek77 Tak. Znakomita książka oparta na wielu źródłach archiwalnych i wywiadach,okraszona fajnymi ilustracjami i mapami, a co najciekawsze to mimo naukowego charakteru jest bardzo emocjonująca i łatwa w czytaniu
0
@SeeleyBooth Czytałem. Naprawdę ciekawa.
0
@Gomola W wielu miejscach przyjmuje formę niemalże reportażu wojennego. Coś wspaniałego. Berlin czy Ardeny również są dobre ale jednak Stalingrad to dzieło wybitne.
0
@Kajtek77 Nie masz jej w PDFie, co?
1
@SeeleyBooth Niestety nie mam. Gdybyś szukał innych książek w PDF to polecam Docer.pl
Wszystko oczywiście za darmo :D
0
@Kajtek77 Będę musiał ją nabyć. Chyba już wiem co chcę na święta :D
edit.
Dzięki za stronę. Nie znałem jej.
0
@Kajtek77 Ja mam książkę Beevora pt."Druga Wojna Światowa". Według mnie bardzo dobra lektura.
Polecam! ;)
2
@Kajtek77 Antony Breevor jest nie tylko historykiem ale też byłym oficerem, dlatego, ma gruntowne przygotowanie w opisywaniu scen bitewnych. Berlina I Ardeny nie czytałem choć jeśli chodzi o te ostatnią pozycje to mam w swej kolekcji fresk wojenny film Bitwa o Ardeny z 1965 r.ze wspaniałymi rolami Fondy, Roberta Shaw, Roberta Rayana i innych. Musze Ci też powiedzieć,ze historia nowożytna i najnowsza nie jest moim najbardziej ulubionym okresem w dziejach. Z wykształcenia jestem bowiem mediewistą, lubię też okres starożytny
1
@fcbarcafan19 Jeśli już mowa o książkach o zabarwieniu wojennym to polecam Hemingway "Komu bije dzwon". Ostatnio przeczytałem. Czyta się bardzo lekko i przyjemnie, wciągająca. Nie ma nawet porównania z książkami stricte naukowymi czy podobnego typu. Przykładowo mam w rękach teraz "Jak skutecznie wynagradzać pracowników" no i z flowem towarzyszącym książce Hemingwaya nie ma za wiele wspólnego.
2
@Gomola Ja najbardziej nie lubię średniowiecza. Grecja i Rzym to jest to ;).
1
@fcbarcafan19 Dokładnie, a jeśli chodzi o filmy to nie lubię klimatu westernów.
1
@Gomola Mnie najbardziej interesuje okres II Wojny Światowej, Wojen napoleońskich, wojny toczone przez RON w XVII wieku i starożytny Rzym. :D
1
@Kajtek77 Szkoda, że RON się rozpadła :(