La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1520 Culés

konto usunięte

13

Pomysł 3 ligi w Europie. Gdybym był Hiszpanem czy Anglikiem powiedziałbym "Komu to potrzebne?". Nie pierwszy raz przecież drużyny z tych krajów lekceważą Ligę Europy, ale piłkarska polska rzeczywistość jest szara i te rozgrywki naprawdę by się nam przydały. Świeżo po agrowpi*.... znamy już swoje miejsce w szeregu, jesteśmy pewni w 100%, gdzie stoimy. Szanse polskich drużyn na awans do LM i LE maleją z roku na rok, a zastępca starego i poczciwego PZP czy Pucharu Intertoto pomógłby te miejsce zdefiniować także ludziom pracującym w klubach, tak na otrzeźwienie. Mogliby regularnie sprawdzać swoje umiejętności i poziom z podobnymi zespołami z Czech, Rumuni, Belgi czy nawet Luksemburga (XD). Wyszłoby to nam na dobre. Nie babralibyśmy się we własnym sosie próbując kopiować systemy z Belgii czy Niemiec tylko byśmy mieli te rozwiązania podsunięte w postaci rywalizacji z zespołami z tych państw. Nie jest tajemnicą, że LM staje się co raz bardziej zamknięta i dąży do stworzenia Super Ligi tylko dla najbogatszych, a takie zespoły jak YB Berno czy Pilzno idą tam teraz tylko by zarobić trochę hajsu, zebrać oklep i wrócić po fazie grupowej do ligowej rzeczywistości. Polskie kluby już teraz mają zamkniętą drogę do LM, bo w niższych rundach mistrz krajowy będzie trafiał na lepsze zespoły. UEFA ma nadzieję, że stworzenie 3 ligi podniesie prestiż LE i zmniejszy ilość drużyn tam występujących do 32 drużyn. Wszystko z zyskiem dla organizacji. Jestem bardzo ciekaw jak to wszystko się rozwiąże, ale powstanie tego typu rozgrywek wydaje się już nieuchronne i klepnięte w gabinetach europejskiej federacji piłki kopanej.

0

@krzychu1526 Obawiam się, że dobro ekstraklasy czy innych podobnych tworów jest bardzo daleko w hierarchii UEFA, jeżeli chodzi o tworzenie tych 3 rozgrywek. Fakt jest taki że będą zarabiać jeszcze więcej stwarzając złudne wrażenie polepszania piłki. Niech lepiej wprowadzą VAR w rozgrywkach europejskich...

0

@krzychu1526 Polskiej piłce to odpowiednie szkolenie oraz obniżenie płac w pierwszej lidze by pomogło, a nie 3 liga Europy.

konto usunięte

0

@kibic1899 Co ma VAR do stworzenia 3 rozgrywek? Wiadomo, że chodzi o zysk, ale polskie drużyny są źle zarżadzane. Mecze z takimi zespołami z miejsc 3-5 z Czech czy nawet 7-10 z Włoch zrobiłoby sporo dobrego. Trzeba próbować, bo polska piłka jest w takiej du*ie, że każda inicjatywa raczej nie zaszkodzi, a może przynieść coś pozytywnego.

0

@krzychu1526 Z punktu widzenia kibica ekstraklasy może im to wyjść na lepsze. Może nawet całej lidze, ale osobiście jako kibica Barcelony, a dopiero później lokalnego zespolu, martwi mnie nie to, że śmieszny post komunistyczny klub z Warszawy poległ z mistrzem Luxemburga, ale to że niekompetentni sędziowe wypaczają wyniki najlepszych drużyn w Europie, niezależnie czy gra Barcelona, Juventus czy klub z Madrytu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?