- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1533 Culés
Gorące dyskusje
martusiaaaa
2
a ja mam może takie głupie, dziwne i dziecinne pytanie ale zapytam kiedy macie urodziny ? to se... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
FabianekMrozek
0
Dobra wytłumaczcie mi, bo nie znam się na tenisie, jak to możliwe, że ruskich dopuszczono do... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
FcPortoFan1999
1
Brawo dla Mirry za takie lanie.W pełni zasłużony triumf i rewanż za finał z Madrytu.
19 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1533 Culés
0
Witam. Polecicie mi jakąś książkę związaną z wojnami w starożytności(walka na miecze, łuki, katapulty itp.? Chodzi mi o to jak taka batalia była organizowana, jak szkolono wojowników, jak podczas walki sterowano oddziałami. Ogólnie interesuje mnie ta tematyka . Ktoś podrzuci jakiś fajny tytuł?
0
@volume4443 Chodzi ci o jakąś konkretną armię?
0
@volume4443 Żygulski Z. "Broń starożytna" - o uzbrojeniu itp. Jeśli chodzi o tematykę bitew to polecam serię wydawnictwa "Bellona" np. Kęciek K. Kynoskefalaj 197 p.n.e.
0
@Empi HB-eki od Bellony to w większości dno niestety. Oczywiście są też wyjątki.
0
@Kajtek77 Nie, jest mi to raczej obojętne
0
@volume4443 Na początek polecam świetną stronę(ImperiumRomanum) gdzie znajdziesz wiele informacji na temat armii Rzymskiej (wyżywienie, życie codzienne, przygotowanie do walki, kary i nagrody, uzbrojenie, wojny i kampanie oraz dowódcy). Wszystko w języku polskim.