La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1255 Culés

0

Zastanawiam się jak z punktu finansowego rozwiązany zostanie problem z graniem meczu w stanach. Barcelona, Atletico, real, czy inne kluby posiadające stadiony na własność otrzymują milionowe kwoty z tytułu sprzedaży biletów. Mają też koszty oczywiście, ale zysk jest tutaj i tak kolosalny. Dodatkowo dochodzą koszty podróży, zakwaterowania, które ponosić będzie pewnie federacja, ale co w przypadku kiedy drużyna odmówi lotu? Równie dobrze jedna ze stron, żeby nie narażać piłkarzy na zmęczenie, podda mecz, albo wyśle rezerwy. Gdzie tutaj jest sens... Jedynym narzędziem ze strony la liga może być premia wypłacona za taką ,,podróż służbową" ale tutaj takze pojawia się zgrzyt, że tą premię otrzyma drużyna A i B, a nie C i D... Kary? Pewnie też możliwe są do zastosowania, ale na nich również więcej straci federacja wizerunkowo niż klub. Wiele niewiadomych, niewiele danych. Liczę że wszystko ujrzy światło dzienne i to zawsze będą derby Madrytu, mecz 2 i 3 drużyny w lidze, ale nigdy nie El Clasico, bo ogórki amerykańskie nie zasługują na oglądanie tego u nich w kraju, skoro piłka nożna nie jest nawet 2 sportem w stanach. Oni raczej nie zgodziliby się na przeniesienie Super Bowl do Madrytu, gdzie futbol (tfu tfu) amerykański nie jest popularny.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?