La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2042 Culés

konto usunięte

67

Czy wiesz że...#244

Pierwszym krajem, który podjął walkę z nałogiem tytoniowym była III Rzesza. Osobista niechęć Hitlera do palenia papierosów doprowadziła do szeroko zakrojonej akcji antynikotynowej. Rozlepiano ogromne ilości plakatów oraz wykupowano rubryki w gazetach, gdzie głoszono skutki długoletniego "kurzenia". Służby partyjne oraz państwowe dowodzone przez Himmlera, dostały specjalne wytyczne ograniczające ilość "dymków" w czasie służby. Co więcej, zakazano palenia w miejscach publicznych. Można wspomnieć o tym, iż nastoletnim żołnierzom 12 dywizji pancernej Waffen-SS "Hitlerjugend", zamiast papierosów wydawano słodycze.



Nastoletni żołnierz 12 dywizji Waffen-SS- http://www.historyplace.com/worldwar2/hitleryouth/hj-soldiers-caen-mg.jpg


Ciekawostki historyczne z serii "Czy wiesz że..." codziennie o godzinie 20 :D

konto usunięte

14

@Kajtek77 Nie ma nic o żydach, zawód xD

7

@Kajtek77 K*wa wiedziałem.......
Tyle czekania, job jego mać...
XD

0

@Kajtek77 No i proszę :D Dobry wujek III Rzesza :D

konto usunięte

0

@Kajtek77 W ogóle akcyza na papierosy stanowiła 1/12 dochodów III Rzeszy ;)

konto usunięte

1

@Socjopata Kiedyś będzie :P

30

@Kajtek77 Logika Hitlera:
Palenie papierosów - zło!
Palenie ludzi - wszystko w porządku.

3

@KamQiX Coś Ty, przecież On nie wiedział ;)

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?