La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1129 Culés

14

Ja już nie mogę czytać tego "mecz o pietruszkę" "graliśmy o nic" "liga i tak wygrana" "Real jest trzeci a Wy płaczecie" itd itd...

Rozumiem, że należy rozdzielić i to wyraźnie, narzekanie na wszystko, zwalnianie trenera, nieuargumentowane psioczenie na zawodników. Również mnie to denerwuje i mimo że po niektórych meczach wściekam się na kilku lub wszystkich graczy to nigdy nie przyszło by mi do głowy pisać o ich zwalnianiu etc. A już w ogóle zwalnianie trenera, tym bardziej w środku sezonu, to są standardy ekstraklasowe, szczególnie trenera, który poukładał jako tako zespół w kryzysie, ale o tym już zdążył napisać chociażby Cochise więc nie będę tego przepisywał.



Jednak zupełnie nie rozumiem skąd tutaj takie zdziwienie, że niektórych, w tym mnie, bardzo boli ta porażka. Nie dlatego że jest to porażka z Levante, każdemu zespołowi należy się szacunek. Przede wszystkim dlatego, że zawsze jeśli mój ukochany klub, moja jedna z większych miłości życia, ma szansę na osiągnięcie czegoś spektakularnego, historycznego, do zapisania się w kronikach i bycia oklaskiwaną przez cały świat, to chcę żeby tak się stało! I wymagam od piłkarzy żeby włożyli w osiągnięcie tego celu 100% zaangażowania.

Ja wiem, że dla niektórych to jest tylko nic nie znaczący rekord, tylko jeden więcej zapis w książce, ale pozwolę sobie wyrazić opinię, że ociera się to o ignorancję. Coś co nie zdarzyło się od 85 lat, a w formule 20 zespołów nie zdarzyło się nigdy!! nie jest czymś normalnym, codziennym i nad stratą czego można przejść do porządku dziennego...

Pojawiły się głosy, że lepiej wygrać ligę, nawet mimo tej porażki niż zająć inne miejsce, a nie przegrać. Pewnie można się nawet zgodzić z takim stwierdzeniem, tyle że to jest teoretyzowanie. Nie ma i nie było takiej sytuacji, boli to co się wydarzyło tu i teraz.

I na koniec kolejna łyżka, a właściwie łycha dziegciu do tego całkiem miodnego sezonu. Identyfikuję się z Barceloną od mniej więcej 2002, porażkę z Malagą pamiętam właściwie jak przez mgłę, a uczciwiej będzie powiedzieć, że jej nie pamiętam. Wczoraj, pierwszy raz w tym pięknym okresie, naznaczonym niemal samymi sukcesami, genialnym pod względem sportowym i instytucjonalnym (w całej swojej rozciągłości, dostrzegając błędy po drodze) moja Barcelona straciła 5 goli, po 15 latach... I nad tym mam przejść do porządku dziennego, zacząć się uśmiechać i wychwalać jaki to był cudowny sezon? Oczywiście był!! i nic tego nie zmieni, ale dla mnie, w pamięci, zawsze będzie on ekstremalnie gorzki

3

@Bykunn Nie zgodzę się dla mnie to najgorszy sezon od lat, nie pod względem wyników bo dublet cieszy i niby jest super, ale odeszlismy od filozofii Cruyfa gramy jakies 4-4-2 a nie 4-3-3, A do tego brak szkółki ciągłe transfery mimo, że taki Arnaiz grał świetnie to i tak szansy do końca sezonu nie dostał, nie mówię, że ma być neymarem czy Messi na skrzydle ale uważam, że papiery na Pedro 2.0 ma

0

@Barteo Arnaiz kontuzjowany. :P

konto usunięte

1

@Barteo Popieram w 100%.Mam takie samo zdanie.Brak stylu Barcy,januszowate 4-4-2,frajerstwo roku z Romą,brak rotacji.

0

@Rewolucja123 Cały sezon nie był kontuzjowany ,to samo Alena i długie rządy trenera Barcy B o którym nawet Alena mówił krytycznie że totalnie wypacza filozofię szkolki Barcy

0

@Barteo Ale jest chyba od lutego i wciaz nie gra. Alena powinien dostac do 200 minut chociaz w lidze. Tutaj wina Valverde, bo mogl na nich stawiac, ale szeroka i co ja tam wiem.

0

@Rewolucja123 Nadal uważam że Valverde do Barcy się nie nadaje on nie ma jaj jak wczoraj 4 Bramki wpadły z winy Miny mimo wszystko rozegrał pełne 90 min ... o braku minut dla Paco nie wspominam

0

@Barteo Mial tylko Pique na lawce, ktory zmienil Verme, wiec jak mogl zmienic Mine? Kim? Paco i puszczajac Busiego na obrone?

0

@Barteo Trochę się zabłąkałeś w tej krytyce Valverde :D Najpierw ma grać kontuzjowany Arnaiz, teraz Mina miał zejść z boiska podczas gdy na ławce nie było już żadnego obrońcy. Ja już o Valverde w tym sezonie nie pisałem bo tak jak wspomniałem w jednym z wczorajszych postów Cochise opisał to doskonale

0

@Rewolucja123 Dignie juz grał w tym sezonie na SO z lepszym rywalem i grał bardzo dobrze

0

@Bykunn Mówię o okresie sprzed kontuzji :)

0

@Barteo 4-4-2 to jakieś g...., szczególnie w wykonaniu Barcelony. Zamiast radosnego 4-3-3 mamy jakąś totalną nudę. Mecz z Romą to w ogóle była żenada. Zamiast wprowadzić Dembele 20 minut wcześniej to nie... Najchętniej wywaliłbym Ernesta na zbity pysk ;)
Może jestem trochę zbyt pochopny, ale no kurła ileż można.

0

@fcbarcafan19 Hmm ale generalnie to wczoraj graliśmy 4-3-3 :D I radośnie grał Dembele i radośnie straciliśmy 5 bramek ;(

0

@Bykunn Tak z Eksperymentalną obroną i Suarezem ktory nic nie robił w meczu poza machaniem rękoma ale do końca grał on a nie Dembele ktory chociaz coś szarpał

0

@Bykunn Wczoraj obrona nie istniała. Tam nie było żadnego pomysłu. Coutinho zagrał świetnie, a inni bardzo słabo. Gdy masz silną obronę i pomoc, która zasila Ci atak to 4:3:3 się sprawdza. Wczoraj grali jak dzieci we mgle.

0

@fcbarcafan19 No i już sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego Valverde nie grał 4-3-3 ;) "Gdy masz silną obronę i pomoc" Sorry nie mieliśmy takich. Wczoraj Henox wrzucał statystyki. To że w tym roku straciliśmy tylko tyle bramek to zasługa szczęścia i Ter Stegena w genialnej formie. Dopuszczaliśmy do największej ilości sytuacji pod bramką od kilku lat

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?