La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1442 Culés

konto usunięte

12

|Celta Vigo 3:2 Real Betis|

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Barcelona zainteresowana jest Fabianem Ruizem, więc postanowiłem zobaczyć, jak gracz klubu z Sevilli się prezentuje. Jak ktoś jest ciekawy mojej opinii, to zapraszam do czytania dalej. :)

Opis i moja opinia, co do występu Fabiana Ruiza (pomocnik) w dzisiejszym meczu.

Zagrał naprawdę dobry mecz. Już w 1' popisał się bardzo dobrym przerzutem na lewą stronę. W 5' dostał niedokładną piłkę, ale dał radę ją opanować, a potem dobrze odegrał na lewe skrzydło. 10' i bardzo dobre przyjęcie kierunkowe i rozegranie do boku. 21' przecięcie podania rywala przed własnym polem karnym. 23' i dobre podanie między dwoma rywalami, które napędziło akcję. 27' i próba szybkiego podania, zaraz po przejęciu piłki przez Betis, ale rywal przeciął. 30' i tak naprawdę dopiero pierwszy jakiś poważniejszy błąd. Kompletnie nieudane odegranie i strata w środku pola. 36' odbiór. 45' dobra gra pressingiem przez co gracz Celty musiał odegrać głęboko do tyłu. 61' dobre rozrzucenie akcji na prawą stronę. 62' świetny strzał z dystansu w okolice okienka, ale bramkarz obronił. 65' dobre zgranie górnej piłki głową do kolegi. 73' przecięcie podania i natychmiastowe napędzenie akcji bardzo dobrym prostopadłym podaniem. 78' świetny przerzut na lewe skrzydło, mimo nacisku rywala.

Bardzo ciekawy zawodnik. Kreatywny, szybko podejmuje decyzje i nie przytrzymuje niepotrzebnie piłki. Wydaje mi się być bardzo uniwersalnym zawodnikiem, jeśli chodzi o pomoc. Momentami był ustawiony najwyżej z pomocników, innym razem to on zostawał niżej. Większość czasu spędzał na prawej stronie pomocy, choć i na lewej czasem się pojawiał. Naprawdę ładnie balansuje w pomocy. A jak jesteśmy przy "balansowaniu", to pomimo wzrostu (189 cm.), nie porusza się, jak wóz z węglem. Wręcz przeciwnie. To co najbardziej mi zaimponowało w dzisiejszym spotkaniu, to szybkość zagrań i zdecydowanie, a przy tym dokładność tych zagrań (64 celne podania, 91%). Na pewno warto go obserwować, bo jest obiecującym zawodnikiem.

3

@BaroPodertos Jak dla mnie ciekawszym zawodnikiem wydaje się Lobotka z Celty. Dzisiaj wyglądał lepiej od Ruiza.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: