- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1495 Culés
Gorące dyskusje
NeroTFP1
24
Konate 24 mln brutto rocznie, a Bernardo Silva 18-20. Do tego jeszcze premie za podpisy.No nie... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Safrani
9
Szczęść Boże i Fur Deutschland oraz OZE sroze.Coś mi się zdaje, mam takie przeczucie, że... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Ryoumen
5
Jeden- dwa miesiące pracy i przez 5 lat nie musisz pracować, nieźle się bawią lekarze za nasze... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1495 Culés
20
Ktoś poniżej podsumowal swietna polityke transferowa Realu Madryt i odmladzanie skladu przez nich, wiec ja pozwole sobie krotko podsumowac "swietna" polityke Barcelony, bazujac na ostatnich 3 latach:
1. Barcelona wypuscila za darmo 10 pilkarzy, albo dopuszczajac do konca kontraktu albo tez puszczajac zawodnikow "za zaslugi" czy tez "dla odciazenia budzetu placowego";
2. 11 wyslala na darmowe wypozyczenia (co pozwolilo im sie rozwinac, dzieki czemu zaden z nich nawet nie powachal pierwszego skladu, a jedynie Denisowi Suarezowi udaje sie czasami dostac na lawke rezerwowych- 5 z nich juz nie ma w klubie, a kolejnych 4 bedzie odchodzilo)
3. Dzieki tak efektywnej polityce transferowej pierwsza kadra w poprzednim juz sezonie byla swietnie obstawiona- na prawej obronie Alvesa zastapil nominalny pomocnik, brakowalo nam zmiennika na poziomie dla Busiego, na pozycji Xaviego zapanowala pustka, zas z przodu brakowalo odpowiednich zmiennikow dla MSN. Z 7 nabytych pilkarzy za 120mln euro "strzalem w dziesiatke" okazalo sie az dwoch z nich (Umtiti i Cillessen).
4. Tak silna kadra oraz odpowiednia polityka rotacji daly nam odpowiedni komfort, dzieki ktoremu tylko 5 pilkarzy podstawowego skladu zagralo ponad 4tys minut, zas 9 ponad 3.5tys minut ;) dzieki tak oszczednemu szafowaniu silami wszyscy oni mogli wypoczeci podejsc do walki o trofea w koncowce sezonu ;)
5. Barcelona pokazuje swoja wielkosc takze w pracy z mlodzieza. Podczas ostatnich 3 lat do pierwszego skladu na stale przebilo sie 0 pikarzy rezerw. W tym czasie odeszli od nas: Deulofeu, Halilovic i Sandro, a z plynacych informacji wynika, ze moze odejsc jeszcze Munir i Samper. Oczywiscie do tego grona nalezy doliczyc takze zawodnikow, ktorzy w momencie odejscia byli zawodnikami rezerw, czyli Adama Traore oraz Grimaldo (Barca B, odszedl za 1.5mln 1.5 roku temu- dzisiaj City za niego 30mln daje) oraz odchodzace perly, czyli Mboule i Erica Garcie ;)
6. Zeby nie bylo tak smieszno-smutnie i jednostronnie to nalezy tez jednak wskazac jakies pozytywy- a nimi na pewno sa Umtiti, Marlon i byc moze Jerry Mina oraz (prawdopodobnie) wybor Valverde na nastepce Enrique.
I to by bylo chyba na tyle
0
@Mith Tak przykre, że aż prawdziwe...
0
@Mith W końcu ktoś to porządnie przedstawił. Obecna polityka zarządu to jest po prostu jakaś kpina wobec kibiców, jak i samych piłkarzy. Kupno 'cracków' Vermaelen, Mathieu, Douglas woła o pomstę do nieba, a przepuszczenie takich pereł jak Asensio to szkoda gadać.