La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1607 Culés

0

Co sądzicie o ONR ?

Komentarz usunięty

15

@Jac00b Obraz Nędzy i Rozpaczy :)

3

@Chakalaka Organizacja propagująca patriotyzm to naziści ? No nieźle.

18

@Jac00b Tak. Jawnie propagują rasizm, antysemityzm, ksenofobię i homofobię. Taka kompilacja to czysty nazizm. Poza tym co to za patrioci, którzy dyskryminują innych obywateli Polski, którzy są w jakikolwiek sposób odmienni od nich lub prezentują odmienne poglądy? To ma być patriotyzm?

konto usunięte

3

@Jac00b Będąc konserwatystą chcialem x lat temu do nich dołączyc, ale niestety ich postawa jest mi obca. Do ONR najczesciej przystepuja ludzie niezbyt inteligentni, łączący sie z potrzeby przynaleznosci do grupy, a przy tym deptają jakąkolwiek "innosc".

Nie zmienia to faktu, ze ANTIFA to twór rownie żałosny. Pochowani za maskami, dzieci krzywdzone i odrzucane przez rowiesnikow odreagowują na innych. ANTIFA = faszysci.

0

@Jac00b Raczej propagująca agresję i debilizm. Można być patriotą jednocześnie mając mózg.

0

@VEB931 Święte słowa!

konto usunięte

2

@Chakalaka A kto nie dyskryminuje?
KOD - stare pierdziuchy wyzywające wszystkich przeciwnikow od PISiorow

PIS - wyzywają wszystkich przeciwnikow od gorszego sortu itp.

ONR - zamknieci na swoj swiat, propagują szowinizm narodowy

RAZEM - ekstremizm lewej strony, wyzywają kazdego, ktory nie do konca zgadza sie z ich swiatopogladem od homofobow/rasistow/szowinistow i Bog wie od kogo jeszcze

ANTIFA - dzieciaki kaleczące pojecie tolerancji

Polska niestety podzielona jest na dystrykty wymienionych wyzej idiot*w :)

3

@al Fayed Po części masz rację, ale nie powinieneś stawiać na równi ONR z resztą partii i organizacji, które wymieniłeś - ONR ma charakter bojówki, która niejednokrotnie dokonała aktu agresji fizycznej. Reszta ogranicza się jedynie do agresji słownej, a ponadto o zróżnicowanym nasileniu. Myślę, że np. Razem w krytyce rządu jest bardzo merytoryczne i nie używa języka nienawiści.

1

@Chakalaka Ja też nie przepadam za homo, ksenofobem powinien być każdy w mniejszym lub większym (To już niekoniecznie) stopniu - ot co, zwykły zdrowy rozsądek. To znaczy, że jestem nazistą? Czysty rasizm preferuję tylko w formie żartów (Ot, takie niecodzienne poczucie humoru :*) Prawda jest taka, że dopóki działa wolność słowa, każdy powinien móc mieć swoje poglądy na temat innych - negatywne czy pozytywne? Nieważne, dopóki nie robię innym krzywdy cielesnej mogę sobie myśleć co tylko i o kim tylko chcę.

Żeby nie było - mówię tutaj bardzo ogólnie a nie o ONR.

0

@marcin62 Każdy ma prawo mieć swoje poglądy i dopóki nie naruszają godności innych ludzi, wszystko jest w porządku. Jednak w przypadku organizacji takich jak ONR, którego to członkowie jawnie nawołują do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, religijnym czy orientacji seksualnej, to tutaj ta wolność prezentowanych poglądów się kończy. Jeśli tego nie robisz, nie jesteś.

konto usunięte

1

@Chakalaka RAZEM jako alternatywę dla pisu jestem w stanie zaakceptowac, choc nigdy na nich nie zaglosuje, ale ANTIFA to odzwierciedlenie ONR tylko ze po lewej stronie. Mysle , ze sa nawet w wiekszym stopniu bojowka niż ONR (w dzisiejszych czasach).

0

@al Fayed Masz rację - tak jak Ty nie cierpię ekstremizmu. Nie wiem jednak, czy Antifa ma na koncie jakiekolwiek akty agresji cielesnej.

Swoją drogą, moderacji nie spodobał się chyba mój pierwszy komentarz na temat ONR - jest już usunięty.

konto usunięte

0

@Jac00b Kiedyś nazywano ich po prostu skinami i nikomu do głowy nie przyszło łączyć ich z patriotyzmem. A czemu pytasz?

0

@Chakalaka Po pierwsze, nie wiesz czym jest nazizm.

Po drugie, zgadzam się, że ONR powinien zostać zepchnięty na margines.

4

@Chakalaka Proponuje najpierw poczytać o historii ONR, jak ginęli w obozach, broniąc wszystkich nacji. Dużym uproszczeniem jest pisać "propagują rasizm, antysemityzm, ksenofobię i homofobię" i wyciągać wniosek, że "taka kompilacja to czysty nazizm". No ale wiele osób daje się nabierać na hasła zepsutych, pozbawionych wartości mediów. To temat bardzo głęboki i bardzo mnie boli, że marsze narodowe, propagujące przywiązanie do kraju i dumę z dziedzictwa narodowego są nazywana nazizmem lub faszyzmem. Poczytajcie dużo o tym, bo nie bez powodu Prezydent miasta Warszawy wydał zezwolenie na przemarsz ONR. Ich przemarsz przebiegł spokojnie i z kulturą, czego nie można powiedzieć o chamskiej kontrmanifestacji. Byłem tam i widziałem, co się działo. Wyszło już wiele artykułów, bardzo stronniczych. Oczywiście nie chce wybielać ONR, bo tam też nie wszystko gra jak należy, ale kłamstw w Internecie jest już za dużo na ten temat. Nie dajcie się manipulować tylko sami conieco się podowiadujcie.

0

@Chakalaka Nie wiem jak w Polsce ale w USA Antifa ma na koncie m.in. atak z uzyciem gazu lzawiacego na zwolennikow D. Trumpa

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: