- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1534 Culés
Gorące dyskusje
Faro
10
W Irlandii zamieszkihttps://x.com/i/status/2064618664423305538
30 odpowiedzi
Eklerek
4
Oddałem raz i mi się odechciałohttps://x.com/i/status/2064460908722585916
17 odpowiedzi
MirusAmisz
12
To co Panowie, może jakaś mała rozgrzewka przed jutrzejszym dniem? Organizuję własne... » Czytaj dalej
10 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1534 Culés
6
https://i.imgur.com/fgT6CtO.png
Gdyby faktycznie tak to miało w przyszłym sezonie wyglądać, to chapeau bas dla zarządu.
3
@hen0x Tylko skąd tyle hajsu wziąć, bo Griezman + Bellerin będą trochę kosztować?
Jeśli pojawi się oferta z Chin za Gomesa albo Arde to możliwe, ale w inny wypadku wątpie.
3
@tomek256 Griezmann - 100 milionów euro (klauzula). Bellerin - 40 milionów euro (tyle podobno oczekuje Arsenal).
Wartość rynkowa Ardy to 30-40 milionów euro. Za podobne pieniądze odejść powinien Gomes. Do tego odkupienie (12 milionów euro) i sprzedaż (20-30 milionów euro?) Deulofeu. Valencia wykupić może Munira za 12, a Fiorentina Tello za 8 milionów euro. No i jeszcze dochodzi szrot (Douglas, Vermaelen i ewentualnie Mathieu), na którym udałoby się może zarobić jakieś 5 milionów euro.
Jakieś 100 milionów na odejściu tych graczy powinno udać się wyciągnąć. No a nie chce mi się wierzyć, że w klubowej kasie jest pusto. Nawet pomimo "przeniesienia" funduszy na transfer Andre Gomesa. Zrobili to, bo wiedzieli, że w życie wejdą nowe umowy sponsorskie. Myślę, że te 60 milionów i tak będą w stanie na wzmocnienia przeznaczyć.
0
@tomek256 Nie wiadomo ile Barca ma kasy, może ich stać na kupno Griezmana i Bellerina bez sprzedaż zawodników, a mogą też mieć tylko 50 mln Euro na transfery.
0
@hen0x Kosmos! Coś pięknego taki skład. Oczywiście Iniesta Busi tż by mógł być środek.
0
@hen0x Bardzo optymistyczny wariant ;)
2
@hen0x A tak calkiem serio to co widzicie w Bellerinie? Jest bardzo przecietny zeby nie powiedziec poprostu slaby. Totalnie nie polka Barcy.
4
@hen0x Na jakiej strony robisz te jedenastki?
A co do składu - Antoni jak najbardziej, ale Bellerin? Nigdy nie widziałem i nadal nie widzę jego fenomenu. Słaby w słabym Arsenalu, bazuje na szybkości i na tym się kończy. Dla mnie Sergi jest od niego znacznie bardziej kompletny i może grać na kilku pozycjach, a Hector ogranicza się do prawej strony. Do tego ta cena 40 mln. Strasznie odstrasza.
4
@hen0x Ale po co Bellerin? Nie jest jakis mega.
3
@blaugrana16 Szybkość, dynamika, drybling i doświadczenie z młodzieżowych sekcji Barcelony. Nie ma chyba na rynku prawego obrońcy, który bardziej by do drużyny pasował.
Równie dobrze można powiedzieć, że Jordi Alba jest słaby. Może w jednym czy dwóch klubach na świecie, poza Barceloną, grałby na lewej obronie, a gdzie indziej robiliby z niego skrzydłowego, bo brakuje mu walorów defensywnych.
Arsenal gra słabo, więc i Bellerin gra słabo. W zeszłym sezonie wszyscy się nim zachwycali. Jak dla mnie to materiał na bocznego obrońcę na poziomie Barcelony.
2
@capoN http://lineupbuilder.com/new.php
Wyżej już wyraziłem swoje zdanie na temat Bellerina. Chcesz to zerknij. Dodam jedynie, że 40 milionów euro to w tych czasach niewiele. Spójrz na ostatnie transfery Barcelony. Andre Gomes - 35 milionów euro + zmienne, Arda - 34 miliony euro + zmienna, Paco - 30 milionów euro. A to tylko rezerwowi. Koszt transferu Bellerina też na pewno zostałby nieco rozbity na jakieś raty/bonus. Jak dla mnie warto.
A miejsce Sergiego jest w środku pola. Tam zdaje dużo więcej. Jeśli Barcelona postawi na system 4-2-3-1 to powinien być pierwszy w kolejności do rotacji z Sergio i Ivanem. O ile oczywiście nie powinien grać w pierwszej jedenastce w miejsce Chorwata.
0
@hen0x Czyli gramy 16-7 na cały sezon? Walić ławkę!
Brawo, k%$#a brawo...
Do 3-4-3 trzeba 1 więcej, niż obecnie do ataku, no i da się taniej i lepiej...
Bellerin? Bereszynski podobnie się zaczyna, a obecnie to ten sam poziom, choć Polak lepszy w defensywie w sumie... A no tak! X mln mniej fanów na fb go przekreśla, no i Hector jest średnio godzinę dłużej aktywny ponoć...
Za pół Griezliego mamy całego O. Dembele, który jest wszechstronniejszy i wygląda lepiej od swego rodaka w tym wieku.
Munir powinien zostać na uzupełnienie składu. Gdyby się postarać, to za Ardę jest O.D. Na po ma skoczyć ktoś ze szkółki, oby Palencia. Na so ma wejść Marlon. Był kiedyś o tym artykuł, ktoś z klubu o tym mówił. Alenia wejdzie do pomocy i wróci zbierający poza La Ramblą na FcBarca dobre recenzje, gdy już gra, Sergi Samper. Gomes + te około 20 mln starczą na nowego cracka do pomocy, albo na 1 i mogącego być strzałem w 10 M. Lopeza, czy C. Tolliso.
Nie czaję przepłacania za przeciętniaków, lub graczy wątpliwie lepszych, a A.Griezmann nie potrafi grać wielkich spotkań.
1
@hen0x Według mnie lepiej poszukać tańszej alternatywy na PO
1
@hen0x http://imgur.com/a/GeT7w
W mojej opinii nasz klub powinni opuścić Rafinha, Turan i Mathieu. Sidibe to według mnie bardzo dobra opcja na prawego obrońcę. Młody, szybki i przede wszystkim ma bardzo dobre warunki fizyczne. Roberto wtedy na stałe przesunąć do pomocy a jako zmiennika Sidibe dać Vidala. Deulofeu jest według mnie o wiele wiele lepszym piłkarzem od Rafinhi i powinniśmy dać mu szansę. Bernardo Silva to opcja tańsza od Griezmanna czy Dybali, a według mnie z niego jest prawy pomocnik/skrzydłowy kompletny. Ewentualnie zastanowiłbym się nad Marlonem czy nie sprowadzić kogoś jako zmiennika.
1
@tomek256 No to kogo? Znajdź mi innego tak dobrego technicznie grajka, który będzie tańszy.
Cancelo - niby pasuje, ale raczej słabszy od Hectora i ma klauzulę na poziomie 30 milionów.
Aurier - gorszy technicznie i nie posiada mózgu.
Sidibe - gorszy technicznie i na podobnym poziomie cenowym.
Walker, Clyne - za wyspiarzy podziękuję, bo nie przepadają za nauką innych języków, a w Barcelonie bez tego ciężko.
Cedric Soares - przeciętniak, raczej nie na poziomie Barcelony.
Kimmich - bardziej pomocnik, poza tym pewnie piekielnie drogi, no i raczej i tak z Bayernu nie odejdzie.
Bruno Peres - również przeciętniak.
Mariano - dziadek.
Lichtsteiner - jeszcze starszy.
Cuardado - za późno, żeby robić z niego obrońcę, a poza tym na pewno nie byłby tańszy niż Bellerin.
Azpilicueta - raczej nie do wyciągnięcia z Chelsea.
Darmian - przeciętniak.
De Sciglio - przeciętniak, ostatnio częściej gra na lewej, brak "pazura".
Candreva - to samo co w przypadku Cuadrado.
Więcej pomysłów na szybko nie mam.
2
@Homeopata8989 Bernardo Silva wcale nie będzie kosztować mniej niż Griezmann czy Dybala. 100 milionów euro ponoć sobie będzie za niego życzyć Monaco, a gotowe tyle zaoferować jest United.
Mnie Sidibe nie przekonuje. Jest za bardzo toporny jak na Barcelonę. Poza tym na pewno nie będzie kosztować mniej niż Bellerin. Po takim sezonie nikogo za bezcen z księstwa nie puszczą.
1
@hen0x Mowisz ze Bellerin ma technike i drybling? Nie rozmieszaj mnie. Ten zawodnik nie ma kompletnie nic oprocz szybkosci.
0
@hen0x Transferu Cancelo tez nie popieram ale to juz ten chlopak ma duzo wiekszy potencjal niz Bellerin.
0
@hen0x Palencia, Montoya wcale tacy słabi nie są. Ja myślałem, że tu jest stronka o Barcy, ale za wychowanków to chyba tylko chłosta czeka, a gwiazduni pełno... nie przybyłem tu kibicować Galakticos, chcieliśmy kiedyś być lepsi od Realu M., a nie Realem M...