La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1724 Culés

2

#Ciekawostka
Była dziś Serie A ,teraz czas na Francuzką Ligue 1 ,po skrócie Ligue 1 i jej mistrzowie w 21 wieku :
14/15 PSG -83 pkt
13/14 PSG -89 pkt
12/13 PSG -83 pkt
11/12 Montpellier -82 pkt
10/11 Lille -76 pkt
09/10 Marseille -78 pkt
08/09 Bordeaux -80 pkt
07/08 Lyon -79 pkt
06/07 Lyon -81 pkt
05/06 Lyon -84 pkt
04/05 Lyon -79 pkt
03/04 Lyon -79 pkt
02/03 Lyon -68 pkt
01/02 Lyon -66 pkt
00/01 Nantes -68 pkt


W tej statystyce widać jak mocno Lyon zdominował Ligue 1 w latach 2001/2008 .Od 2006 roku darzę tą drużynę sympatią i śledzę jej poczynania na boiskach Francuskich jak i europejskich.Lyon zdobywając 7 mistrzostw z rzędu zdominował tą ligę tak mocno jak Bayern dominuję BundesLigę.Myślę że teraz PSG może zrobić to samo co Lyon w tamtych latach.Warto też wspomnieć że do 2002 roku w lidze Francuskiej grało 18 zespołów.Żeby wygrać Ligue 1 trzeba zdobyć średnio 78 punktów .

2

@BarcelonaVeB W skrócie-Lyon i Marsylia,a potem PSG dostało kasę...

0

@ViscaBarca123 Dokładnie tak kolego

0

@ViscaBarca123 I mają 15 pkt przewagi nad 2. miejscem lol :o

konto usunięte

1

@BarcelonaVeB Myślę że wynik Lyonu spokojnie powtórzy PSG. Obecnie nikt im nie podskoczy w lidze i taka jest prawda, poza tym nie widzę powodu by miało to się szybko zmienić.
Jeśli chodzi o królów strzelców (wcześniej podawałeś) to szkoda że królem Ligue 1 nigdy nie został Ireneusz Jeleń. Miał ku temu okazje kiedy to 2 razy kończył sezon 14 bramkami i przegrywał o około 4-5 trafień...
Przypominam że Jeleń to pierwszy polski napastnik od jakiegoś czasu kiedy to zaczął strzelać sporo bramek w TOP 5 najlepszych lig.
Teraz jego wynik przebił Lewandowski ale wtedy to było wielkie osiągnięcie.

konto usunięte

1

@ViscaBarca123 Swego czasu pamiętam jak kibicowałem Lille by zabrali mistrzem OL i OM, szkoda że teraz tak słabo grają.
Poza tym jeszcze kiedy Jeleń grał w AJA kibicowałem im żeby zdobyli mistrzostwo ale się nie udało. Mimo wszystko 3 miejsce za stratą punktu do drugiego Lyonu to był świetny wynik.

0

@BarcelonaVeB Od 07-08 do 12-13 nieźle bo 6 lat i 6 mistrzów :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?