La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1560 Culés

0

Hipotetycznie Argentyna wygrywa Mundial, a Messi ma Króla strzelców i zawodnika turnieju.
Kto wygrywa ZP i czy Leo ma jakieś szanse?
Moim zdaniem nikłe, ale w TOP3 pewnie by się znalazł. Tylko pytanie kto w takim razie? Jeśli Francja daleko zajdzie i Dembele jeszcze coś ustrzeli to może on?
No bo Mbappe bez żadnego tytułu, Olise i Yamal bez LM i MŚ... Z Argentyny nikt się ponad Messiego nie wybije. Ciężki będzie to temat.

1

@Starrk Przy sukcesie Francji i dobrej dyspozycji Mbappe to żółw to wezmie a nie Dembele

0

@Encore No nie wiem. Jednak klubowo poszło mu słabo. No ale tutaj zakładamy sukces Francji. Jeśli nie wygrają to Mbappe bez szans.

1

@Starrk jakby Messi do końca ugotował MŚ to powinien być w ścisłym top ZP

Ale ciężki wybór wtedy ze ZP - nie wiem czy glosujący nie oddaliby glosu na Leo w tej sytuacji :) i by tego nie wygrał

0

@Starrk Mbappe druzynowo nie wygral w klubie, ale ma króla strzelców LM z 15 bramkami, ma Pichichi

0

@Encore Tak jak ostatnio? Normalnie Dembele bierze ZP a nie Mbappe zero tituli

0

@Starrk Moim zdaniem powinien być to Dembele ale wiadomo że to nie tylko decyduje sukces klubowy

0

@Starrk hmmm skoro w 2023 dostał za sam mundial, bo za co innego wtedy, a teraz mundial miałby jeszcze lepszy bo król strzelców.
Do tego teraz złota piłka jest za sezon czyli od sierpnia 2025 do sierpnia 2026,
to w tym czasie:
1. Klubowe MŚ (teoretycznie wliczane jeszcze w poprzedni sezon ale powiedzmy ze od tego sie zaczeło) Leo tam ciągnał Miami w meczach np z Porto, jakies brameczki wlatywały, awans z grupy
2. Zwycięstwo w MLS po genialnym sezonie
3. no i gdyby ten mundial sie tak ułożył jak piszesz... marzyć można

Ogólnie to złota piłka 2026 była by bardziej sensowna od tej 2023
Edit: no i na poprzednim mundialu połowa bramek zdobyta z karnych, a teraz przy założeniu ze Argentyna wygrywa mundial to Leo by strzelił 10bramek+ co myśle ze działało by na wyobraźnię, z czego z karnych raczej nie aż tak wiele (narazie 0)

2

@Starrk Messi wygrywa 9 Złotą Piłkę wtedy.Nie ma znaczenia po finale z kim.

0

@Kgorecki2500 Ostatnio czyli kiedy?Wtedy Mbappe nie miał z czym podjechac do Dembele

1

@Jarema2000 Messi jednak pół roku grał wtedy w Europie i wygrał z PSG ligę. To miało duże znaczenie.

1

@FcPortoFan1999 Jeśli Francja dojdzie do finału i po drodze Dembele będzie znaczący i też sporo ustrzela, to myślę że jednak wybraliby jego.

0

@Encore Dokładnie. Teraz nic nie wygrał to ma niby? Dembele ma wygraną ligę, LM.

0

@Starrk A Ja myślę że właśnie nie.To nie jest Dembele z zeszłego roku.W PSG nie miał aż tak dobrego sezonu.Ma trofea wygrane ale indywidualnie...w przypadku jeszcze porażki w finale..

0

@FcPortoFan1999 Na na pewno będzie bardzo ciekawie, ale chciałbym słyszeć ten kwik, jakby Messi wygrał 9 ZP :D

0

@Starrk chyba wygranie tej ligi z PSG + lipa w LM dla mnie jest mniejszym wyczynem niż te inne rzeczy które po za mundialem robił Leo w tym sezonie
do tego jeszcze w gre wchodzi pobicie rekordu asyst na mundialach, przebicie 20goli na mundialu, takie rzeczy o których będzie głośno
i też w złotej piłce jest taki czynnik jak ,,całokształt kariery''
zagranie w 3finałach, zdobycie po raz 3 najlepszego zawodnika mundialu itd

Do tego w Europie głosy sie rozłożą dość mocno np Mbape,Dembele sobie pozabierają głosy, ktoś tam czasem rzuci na Kvare, ktoś na Kane, te głosy się rozejdą, a pół Afryki czy Azji nawet sie nie zastanowi i rzuci głosy na Leo.
W Amerykach to samo

Jeśli Leo wygra mundial jako król strzelców i MVP, i serio będzie to genialny mundial, będzie decydujący, jak dla mnie 99% szans na złotą piłkę.

0

@Starrk W tej nagrodzie duże znaczenie ma przede wszystkim nazwisko.Zwłaszcza jeżeli dojdzie do sytuacji jeśli Messi np. w finale zdobędzie dublet/hattrick.Plus indywidualnie miałby lepszy mundial niż 2022.

0

@Jarema2000 Messi grał w Europie, w top 5 lig, zdobył tą ligę. To miało znaczenie, bo odejście z Europy to jest wypisanie się z poważnego futbolu.
I pamiętajmy ze głosują dziennikarze z TOP100 krajów rankingu FIFA, więc odejdą te państwa i Ci dziennikarze średnio ogarniający temat.

0

@Starrk Przy wygranym Mundialu to Messi ma ZP na 95%

0

@Starrk Oby nie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy zamierzasz śledzić dokładłnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?