- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1452 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
90 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
PIWOSZ89
5
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1452 Culés
5
ale wychodzi szambo z lekarzami xD
2
@draxidox Wynika z niego, że w 2025 r. zarobiła na etacie dyrektorskim 437 tys. zł brutto. Ale oprócz pełnienia funkcji dyrektora jest również pediatrą i ma dyżury lekarskie w swoim szpitalu. W ten sposób przez rok zarobiła znacznie więcej, bo aż 1,3 mln zł brutto. Razem z emeryturą w wysokości 111 tys. zł, jej roczne przychody to aż 1,8 mln zł.
Czyli babka jest na emeryturze, babka jest dyrektorką szpitala na emeryturze, babka jest aktywna na dyżurach. Jak ona to wszystko godzi ;)xD masakra jak drenują. A potem: Do NFZ trzeba lekko DOSYPAC kilkanaście miliardów (Zandberg)!
1
@draxidox co jak co, ale to nie jest kwota niemożliwa do zarobienia przez lekarza. Szczególnie jeśli rzeczywiście napieprza większość dyżurów bo nie ma komu.
Widzę, że teraz będzie szkalowanie wszystkich dobrze zarabiających lekarzy, nie zważając na to jak ważną funkcję pełnią w systemie
2
@mmaciass no co? jest na emeryturze, więc ma dużo wolnego czasu ;)
0
@joloskyy te kwoty są nieadekwatne do pensji zwykłych ludzi dlatego to jest bulwersujące. Przeciętny człowiek zarabią 100tys brutto rocznie (mediana to 86000!) a lekarz? prawie 2000000zł. No za duża dysproporcja chyba to jest. I żeby oni faktycznie BYLI zauważalni w tych szpitalach, ale często jest tak że lekarz ma być o 11 a przyjeżdza o 12, i cyk godzinka wpisana, nie wiem czy tak to działa ale się domyślam.
1
@draxidox mam znajomego który pracuje w powiatowym szpitalu, przed pandemią zarabiał jakieś 6k na rękę pracując jako pielęgniarz w szpitalu. Później w trakcie pandemii zarabiał już 26tys na rękę. Obecnie jego zarobki wciąż oscylują w granicy 30k. Wcale mnie nie dziwi to ,że szpitale są zamykane i są nie rentowne skoro personel ma takie stawki. Jakby dostawali non stop dodatki covidowe....
Tacy lekarze, ordynatorzy, dyrektorzy itp siedzą cichutko w tej machinie która ich karmi, za mniej nie pójdą pracować.
1
@mmaciass ale co jest nieadekwatne? w innych branżach na dyrektorskich stanowiskach zarabia się jeszcze więcej. Zawód lekarza jest jednym z najtrudniejszych zawodów i najbardziej odpowiedzialnych więc lekarz nie będzie zarabiał tyle co sprzedawca. Jak przychodzi dekarz zrobić dach i za 3 dni roboty bierze 30 tys to jest ok. Wybitni specjaliści zarabiają jeszcze dużo więcej niż się tutaj ludzie podniecają. Radzę jeszcze sobie sprawdzić które grupy zawodowe są najbardziej zapracowane w państwie i są to zawody medyczne. Niektórzy medycy pracują nonstop, bo wymaga tego system więc będą zarabiać więcej niż przeciętny kowalski.
4
@joloskyy przecież tu chodzi o wpisywanie godzin i dyżurów ile wlezie. Wykorzystują lipny system, który na to pozwala.
0
@loswariatofano a ktoś tej pani udowodnił, że wpisuje lipne godziny pracy? Nie. W artykule nawet nie padają takie podejrzenia.
@mmaciass dokładnie tak jak pisze @chosenone . Akurat te zarobki wydają się adekwatne co do pełnionego stanowiska i godzin pracy, których lekarze wyrabiają mnóstwo, zdecydowanie więcej niż etat.
0
@joloskyy jak piszą sobie dyżury na 500godzin miesięcznie no to na pewno... realnie ile pracują? Czy spią na dyżurach? To wymaga sprawdzenia.
0
@mmaciass a jak śpią na dyżurze to im nie zapłacisz? :D czy ta pani wpisuje sobie 500 godzin dyżurów miesięcznie? Na razie to wszystko wyssane z palca, a biedna pani doktor jest na ustach połowy Polski