La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1599 Culés

4

Patrząc jak tutaj przewija się temat Trumpa polecałbym zapoznać się z wpisami pana R.Pyffla z ostatnich godzin i dni np:

"...Eskaluje coraz bardziej (bardzo niekorzystne dla III RP) napięcie między Francją, a USA.Trump konsekwentnie wyśmiewa Europejczyków, a zwłaszcza Macrona i odrzuca zaproszenie prezydenta Francji na nadzwyczajny szczyt G7 w Paryżu, który miał się odbyć w najbliższych dniach. Prezydent USA po raz kolejny wyraźnie sygnalizuję, że priorytety Waszyngtonu nie pokrywają się z oczekiwaniami europejskich partnerów i zamieszcza mapkę z Grenlandią jako Stanem USA ( i "przy okazji" anektowaną Kanadą).

To oznacza na 99% zaistnienie w Polsce, oklepanego i do bólu już (od kilkuset lat) przewidywalnego scenariusza natychmiastowej (i bardzo sprawnie obsługiwanej przez demokrację) polaryzacji, dzielącej Polskę na wyśmiewający Europejczyków i popierający Trumpa lud, oraz oburzone "chamstwem" i bezceremonialnością prezydenta Stanów Zjednoczonych elity.

Natychmiastowa i schematyczna polaryzacja (choć nie tylko ona) nie pozwoli Polsce zająć żadnego (istotnego) stanowiska, zatem próbujmy jako ludzie o mocnych nerwach z jak największym spokojem ???? obserwować rozwój sytuacji...

Będzie ciekawie..."

2

@mmaciass "Wygląda na to, że przed nami (od wieków towarzyszące Polsce) wielkie starcie dwóch wielkich narracji: ludowej i inteligenckiej. Kontusza i fraka. Starszych, biednych i z małych ośrodków, oraz tych wykształconych, z dużych ośrodków, mówiących językami obcymi.

Pierwsza opowieść to opowieść o "Dobrym Baćce Trumpie i złych bojarach/elitach" głównie Niemcach, Zachodnich Europejczykach, ale także globalistach i lewakach, których dosięga karząca ręka sprawiedliwości.

Trump, którego nazwisko jest skandowane w polskim Sejmie, przywraca porządek i normalność.

Nawet jeśli czasem wydaje się, że przesadza, że "idzie na chaos" to jest to złudne, bowiem myśli kilka ruchów na przód i ma plan.

Czasem szokuje, ale tak naprawdę po to by "wstrząsnąć" i by pomóc (w walce ze Złem).

Przeszkadzają mu, oczerniają go, wymyślają niestworzone rzeczy na jego temat. A On? A On niewzruszony... daje sobie z tym radę, ośmiesza tych wszystkich ważniaków i dziwaków. Zwycięża i przywraca normalność. I jak go nie kochać?

Druga konkurencyjna opowieść to inteligencka opowieść o "chamie Edku", czasem "Dyźmie" a na pewno "przemocowcu" łamiącym prawo międzynarodowe, niekierującym się "dobrem wspólnym", bez (polsko-inteligenckiejj) empatii, wspólczucia, litości dla słabszych, za to z darwinistyczną wolą mocy i chciwości.
Prostak, który niczego nie przeczytał i niczego nie rozumie np tego, że w interesie Ameryki jest utrzymywanie hegemonii i walka o wartości i że to żadna łaska.

Wszystko dzięki Ojcu. A do tego pełen kompleksów... Te wszystkie złote i platynowe dekoracje, ta mięta, którą czuje do ludzi silnych i sprawczych...

I w dodatku jeszcze zrobił rzecz niewybaczalną: zaatakował wielki kontynent, kolebkę cywilizacji o ogromnym dorobku, czyli Europę.

No to być nie może... to nie może być prawda... to po prostu zwykłe chamstwo, ignorancja, żenujący prymitywizm i to pod każdym względem... Wydać się musi z naszej piersi okrzyk moralnego sprzeciwu. "Goń się Donald. Jesteś obciachem, prymitywem i złym człowiekiem!".

Czy Państwa zdaniem, w sytuacji gdy 99% społeczeństwa (włącznie z tak zwanymi elitami) wchodzi od kilkuset lat, za każdym razem w ten bardzo prosty schemat, zaprojektowanie algorytmu do wywołania wielkich społecznych emocji, autentycznego oburzenia i spolaryzowania, a następnie zmonetyzowania naszego społeczeństwa będzie dla Sztucznej Inteligencji jednym z najprostszych i najbardziej banalnych projektów cyfrowych na świecie?

*I na koniec "z innej beczki" kilka słów wyjaśnienia. Zauważyłem w ostatnich dniach pod moimi wpisami narastające oburzenie, a nawet groźby.

Proszę więc o dystans wobec powyższego wpisu (i innych zresztą też), gdyż w wielu miejscach zdarza mi się używać lekkiego sarkazmu i ironii.

Czasem pewne rzeczy przejaskrawiam (co jednych bawi, innych dezorientuje, a wielu oburza- wiem mój błąd, że dla wielu jest to nieczytelne), ale chcę, by pytania były zasadne i poważne.

Wydaliśmy w przeszłości na świat choćby Witolda Gombrowicza, Stanisława Bareję i Pomarańczową Alternatywę.Jakikolwiek nie będzie nas los w tym rozdaniu (które nas znów "zaskakuje") pamiętajmy o tym i bądźmy tego dumni"

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?