La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1414 Culés

12

Erling Haaland strzelił wczoraj swojego 18 hat-tricka w seniorskiej karierze.

Marco Reus jest już samodzielnie drugim najlepszym strzelcem w historii Borussi. Wczorajszy dublet był jego 160 i 161 golem. Liderem pozostaje Alfred Preißler ze 177 bramkami.

Cristiano Ronaldo strzelił wczoraj swojego 60 gola z rzutu wolnego. 58 rzutów wolnych bezpośrednich i 2 pośrednie.

3

@Danny Gaucho jak można strzelić gola z pośredniego rzutu wolnego bo się pogubiłem?

3

@Nieznajomy Można. Co w tym dziwnego?

0

@Danny Gaucho według definicji:
Z rzutu wolnego pośredniego nie można zdobyć bramki bezpośrednim strzałem. Jeżeli piłka po wykonaniu rzutu wolnego pośredniego wpadnie bezpośrednio do bramki przeciwnika – sędzia przyzna rzut od bramki, natomiast jeżeli wpadnie do bramki wykonawcy – zasada jest taka jak przy wykonywaniu rzutu wolnego bezpośredniego
Jak więc można zdobyć gola z rzutu pośredniego?

0

@Nieznajomy Proszę. Rzut wolny pośredni.
https://youtu.be/u0dg-wNInCY (0:28)

0

@Danny Gaucho z czego klasyfikacja uwzględnia też sytuację wykonywania rzutu wolnego bezpośredniego ale poprzedzonego lekkim podaniem, zgadza się? (traktowane jako ekwiwalent rzutu wolnego pośredniego?)

Czy faktycznie przez gole z rzutów pośrednich w klasyfikacji liczymy te gole kiedy kiedy mamy rzut wolny pośredni? Jeśli jest rzut wolny bezpośredni, ale ktoś przed zawodnikiem strzelającym dotknie piłki, to nie zostanie zaliczone?

0

@mekston "Jeśli jest rzut wolny bezpośredni, ale ktoś przed zawodnikiem strzelającym dotknie piłki, to nie zostanie zaliczone?"

Nie. Wtedy jest to rzut wolny pośredni.

"Rozróżnia się rzut wolny pośredni, czyli taki, w którym piłka przed wpadnięciem do bramki musi mieć kontakt z innym zawodnikiem niż tylko z wykonawcą rzutu, i rzut bezpośredni – gdy wykonawca może od razu strzelać na bramkę przeciwnika."

U Ronaldo jest jeszcze bardziej specyficzna sytuacja, bo oba te wolne były w polu karnym. Jednakże jeśli rzut wolny jest poza polem karnym, ale nie ze stojącej piłki, inny kolega z drużyny dotknie/wystawi piłkę, to jest to traktowane jako rzut wolny pośredni.

0

@Danny Gaucho czyli technicznie to tez gole po formalnie wolnych ktore sa bezposrednie ale rozegrane z wystawieniem pilki - w skrocie okreslone jak gol posrednio po wolnym

0

@Danny Gaucho to jest gol z akcji, nie z rzutu wolnego pośredniego. Suarez tez strzelił karnego jak Messi mu podał przeciwko Celcie?

« Powrót do wszystkich komentarzy