La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1671 Culés

konto usunięte

0

Wynajmuje ktoś z Was pokój w jakimś większym mieście wojewódzkim? Jak się kształtują ceny? Pisał do mnie kuzyn z małej wsi, że już nie wytrzymuje w domu rodzinnym (trochę patorodzinka, ale on jest naprawdę w porządku) i chciałby się przeprowadzić do Poznania i pytał mnie o ceny, ale ja totalnie cen pokoi nie znam.

0

@Rl9k1nG podejrzewam, że pokoje to ok 1000/1200 zł

konto usunięte

1

@Rl9k1nG a o olx/otodom nie słyszałeś?

konto usunięte

1

@bartekvisca No właśnie też tak myślałem. W sumie dla jednej osoby to nie ma tragedii nawet jak z 4-5k zarobi (jest mechanikiem więc powinien dać radę). Tylko nie wiadomo z kimś się zamieszka, tu największy problem przy wynajmie pokoi :/

2

@cris2706 Pewnie słyszał, ale co szkodzi zapytać i tutaj? Jest tu dosyć duża społeczność, może akurat ktoś wynajmuje pokój i zna się na temacie.

konto usunięte

1

@cris2706 Oczywiście, że patrzyłem, ale wolę spytać jak to wychodzi w praktyce, bo na zdjęciach może być git, a po spotkaniu lipton. A przypuszczam, że wszyscy co mają tutaj taką wiedzę mieszkają w co najmniej znosnych warunkach.

4

@Rl9k1nG ogolnie rzecz biorąc wolałbym wytrzymać z wkurzająca rodziną niż mieszkać z obcymi na mieszkaniu. Ludzie są problemowi, są syfiarzami, do tego wspólna łazienka i kuchnia, źle to wspominam i nigdy w życiu nie powtórzę. Już lepiej jakaś mała kawalerkę wynająć, trochę więcej kasy ale ile komfortu.

konto usunięte

0

@Worny no niby tak, ale czego się dowie? Jeden wynajmie kawalerkę na jakimś zadupiu, drugi większe mieszkanie w centrum i cenowo to będzie mega rozrzut.

konto usunięte

1

@kuz No właśnie, żeby nie wpaść z deszczu pod rynne. Mi w sumie też wychodzi lekko ponad tysiąc, ale mam kawalerkę na pół z dziewczyną, ale w sumie też mnie lubi wkurzyć więc na jedno wychodzi xD.

0

@cris2706 No raczej jak ktoś przeczyta główny post, że chodzi o miasto typu Poznań to się domyśli, że tu mowa raczej o większych miastach.

konto usunięte

1

@kuz
Nie trochę więcej, bo kawalerka poniżej 2200 z opłatami teraz to rzadkość

konto usunięte

1

@bartas97 Chyba, że udałoby się znaleźć jakąś mikrokawalerke, jest na to wielki popyt, ale jak się uda, to ma się jednak coś lepszego niż pokój w rozsądnych pieniądzach.

konto usunięte

0

@Worny mówiąc "zadupie" miałem na myśli dzielnice z dala od centrum. W większym mieście. Tam też ceny mają spore widełki. Wynajmiesz za 2k a wynajmiesz za 8k.

konto usunięte

1

@Rl9k1nG
Widziałem na grupie Łódzkiej kawalerkę 16m2.
Prysznic był na lewo od drzwi wejściowych w kuchni, bo nie mieścił się w łazience, w której była tylko toaleta.

Ludzie sobie jaja w komentarzach robili, że zawsze można schować się w kabinie jak olej z patelni pryska xD

1

@cris2706 To się zgadza, ceny potrafią być bardzo rozbieżne, do tego ludzie którzy takie ogłoszenia wystawiają mogą być specyficzni, bo jeden zawoła z 3k za mini-pokoik z samym łóżkiem, a inny za taką samą cenę da do użytku faktycznie fajny pokój, w dobrej lokalizacji itd. No ale na LR pewnie jest sporo np. studentów, którzy wynajmują pokoje w większych miastach, gdzie mają swoje uczelnie i mają jakieś doświadczenie. Imo zawsze to jakaś informacja, gdy można poczytać relacje "z pierwszej ręki" niż niektóre ogłoszenia.

0

@Rl9k1nG Zależy jaki standard ale ceny strasznie poszły do góry. Ja za małą kawalerkę płacę 2300, pokój w miarę okej to minimum 1000-1500. Zależy jak trafisz bo np ziomeczek wynajmuje pokój co jest przekozacki i jakoś 1200 mu wychodzi

konto usunięte

0

@Rl9k1nG w centrum Warszawy (600 metrów od Pałacu Kultury) wynajmuję właśnie pokój za 1300zł ze wszystkim, standard bardzo elegancki, większość znajomych płaci 1400-1500. Przez kilka lat wynajmowałem w Krakowie (około 900 przed pandemią i Ukrainą), teraz znajomi w Krakowie płacą +/-1200zł. Jak chcesz sprawdzić jak wygląda sytuacja w Poznaniu to wystarczy, że wyszukasz sobie na OLX pokój jednoosobowy Poznań i wyfiltrujesz od najnowszych

konto usunięte

0

@Rl9k1nG W Poznaniu obecnie ciężko znaleźć logiczny pokój za mniej niż 1000 zł/msc. Dwupokojowe mieszkanie to co najmniej ok. 2200 zł. Ja już 5. raz wynajmuję coś w Poznaniu, więc jak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to dawaj znać tu czy na priv :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?