La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 795 Culés

17

Wstępnie ochłonąłem po meczu, ale wciąż jeszcze jest we mnie masa negatywnych emocji.

Przede wszystkim należy jasno postawić sprawę, że ta porażka to nie jest jedynie wynik indywidualnych błędów, czy też złych decyzji trenera, ale złożyło się na nią kilka czynników - poza wcześniej wspomnianymi błędami indywidualnymi i złymi decyzjami Xaviego (uparte stawianie na Busquetsa, gra na wrzutki) nie można zapominać, że nasza obrona była mocno eksperymentalna. Jestem przekonany, że gdyby zagrali Kounde i Araujo to ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej.

Dalej, bramki Interu były strzelone dość szczęśliwie:
1. Idealne zgaszenie długiej piłki udem przez Barrellę i strzał z pierwszej piłki
2. Strzał Lautaro odbity od dwóch słupków

Oczywiście można mówić też o poprzeczce Dzeko w pierwszej połowie, ale z drugiej strony Lewy też miał okazję, gdzie obrońca wybił piłkę z bramki.

Podsumowując, na ten remis nałożyło się kilka czynników i jakiekolwiek głosy o zwolnieniu Xaviego na tym etapie sezonu, przy braku jakiejkolwiek sensownej alternatywy, nie ma najmniejszego sensu. Niemniej jednak mam nadzieję, że Xavi wyciągnie wnioski z tego meczu i niektórzy piłkarze zostaną odsunięci na boczny tor.

0

@JimMorrisonFCB tak po prawdzie bramka na 2-2 to też szczęśliwa u nas - najpierw mały ping pong, a potem rykoszet po strzale Lewego.

Przy bramkach Interu ktoś może powiedzieć, że po prostu technicznie zrobili co należy i siadło.

Ogólnie Inter właśnie miał więcej sytuacji niż te gole (więc to nie ten case, że mieli 2 sytuacje i 2 gole) - bo poprzeczka Dzeko (jak napisałeś), ale i kontra i strzał Dumfriesa i to były sytuacje przy 0-0. W sumie Inter miał 8 strzałów na naszą bramkę, więc w defensywie nie wyglądało to różowo.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?