La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 883 Culés

5

Abstrahując od tego, że pan Korwin mówiąc o obniżeniu wieku zgody na stosunek seksualny, jak dla mnie bredzi, zastanawiam się jak lewicowa/liberalna część osób, argumentująca swoje stanowisko do słów pana Korwina, że dojrzałość fizyczna =/= psychiczna odniesie się do tego, że proces zmiany płci w USA terapią hormonalną praktykuje się już od 8. roku życia (w celu wstrzymania dojrzewania), a od 12. podawanie hormonów płci przeciwnej. Czy jeśli chodzi o zmianę płci to 8 letnie dzieci są już dojrzałe psychicznie i świadome swojej decyzji?
Dane o zmianie płci wziąłem z wikipedii(jakby ktoś pytał).


3

@BarceloDomo skrajne ugrupowania to pojeby. Zarówno Lewica jak i prawica. Niczym się nie różnicie. Zadając to idiotyczne pytanie brakuje mi słów. Zmiana płci, seks z 8 latkami.

konto usunięte

1

@BarceloDomo wiek zgody jest moim zdaniem informacją głównie dla osób starszych. Nie mówimy "Ej ty gówniarzu 14 letni nie zasługujesz jeszcze na seks" tylko raczej "Ty 40 letni zboku nie zbliżaj się do osób poniżej 15stego roku życia". Innymi słowy jeśli dwie osoby, które są poniżej wieku zgody uprawiają seks to prawdopodobnie nie będzie to miało na nie złego wpływu. Ten przepis jest, żeby chronić dzieci przed pedofilami a nie sobą nawzajem. Chyba nikt się nie będzie ze mną kłócił, że osoby dorosłe nie powinny móc uprawiać seksu z dziećmi bo mogą je skrzywdzić.

Czy tranzycja w młodym wieku może skrzywdzić dziecko? Jeśli tak to to oczywiście tylko w przypadku gdy taka osoba zdecyduje się w przyszłości dokonać detranzycji. No i co wtedy? Tak naprawdę to nic. Taka osoba odstawia hormony i jej ciało wraca do pożądanego stanu. Oczywiści pewnie pozostaną pewne "ślady" które są spowodowane działaniem hormonów w okresie dojrzewania ale jest to raczej mała szkoda i ta osoba i tak będzie w stanie wyglądać tak jak będzie chciała.

A teraz pomyślmy co się dzieje jeśli nie pozwolimy dzieciom na tranzycję. Depresja spowodowana dysforią płciową? Lęk społeczny spowodowany brakiem akceptacji swojego ciała? To tylko niektóre możliwe rezultaty. Wyobraźcie sobie, że do 12 roku życia jesteście zwykłym chłopcem, macie kolegów z którymi dobrze się dogadujecie później zaczynają wam rosnąć piersi, ciała waszych kolegów również się zmieniają ale inaczej niż twoje. Zaczynają dostrzegać różnice między nimi i tobą, zaczynają inaczej na ciebie patrzeć. Ze względu na Twoje ciało zaczynasz być gnębiony w szkole, nauczyciele również nie pomagają i np. na wfie musisz przebierać się z dziewczynami. Nie wiem jak wy ale ja nie chciałbym być tym chłopcem.
Czy wolimy by dziecko/nastolatek cierpiało na dysforię płciową czy pomagamy mu uniknąć cierpienia stosując terapię hormonalną i ryzykujemy, że kiedyś zechce odstawić hormony oraz będzie musiało trochę poczekać aż jego ciało znów się "dopasuje"? Które z tych dwóch tak naprawdę bardziej krzywdzi dzieci?

0

@Abominacja fajnie, że masz siłe odpisywać - po n-tym razie całkowitego niezrozumienia tematu. Gdyby świat funkcjonował wedle takiej logiki to pewnie by się nigdy nie zaczął. Złożoność to podstawowa cecha rzeczywistości i wszelkich problemów. Dzieci i infantylni dorośli wciąż sądzą, że świat opiera się na prostych nie tylko wyborach, ale i modelach.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: