La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1739 Culés

2

Nie udałoby się zdobyć PAST-y gdyby nie inicjatywa ppłk. Jana Mirwińskiego ps. „Ogończyk” – Ruch „Miecz i Pług”, NSZ. Zaproponował on, aby przed kolejnym szturmem oblać gmach z motopompy mieszanką zapalającą i podpalić. Akcję przeprowadzono w nocy z 19 na 20 sierpnia. Podpalenie gmachu sparaliżowało możliwości obronne Niemców, a jednocześnie dało osłonę szturmującym, którym udało się zająć budynek. W walkach o PAST-ę oprócz oddziałów AK Batalionu „Kiliński” brały również udział pododdziały NSZ wchodzące w skład zgrupowań AK.


https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/238733917_2532310330248875_62307247573881575_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=CRTN-VAjq_MAX89bV_G&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=78fce3c99a2887875afc6139888387c2&oe=6144EC65

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?