La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1637 Culés

2

Nawet wychowankowie nie chcą zejsc z pensji, Ci którzy grają tu większość kariery? Grubo.

1

@VenoM Niektórym zawodnikom po prostu wypada podziękować w odpowiedni sposób za postawę w trudnej sytuacji dla klubu.

1

@VenoM ja też bym nie chciał zejść z pensji. Nie po to się kontrakt podpisywało żeby go nie honorować.
Swoją drogą fajnie to działa (tak nie w obie strony) - Klub ma problemy i wymaga od zawodników by zrzekli sie części swoich należnych im wynagrodzeń ale jak zawodnik ma jakiś problem i chce go rozwiązać np odchodząc to klub już na rękę nie idzie (przykład Neymara, który chciał odejść, czy Leo z zeszłego sezonu).

0

@VenoM mają agentów pazernych na kasę co mieszają w głowach zawodnikom

0

@Bobo25 Weź, patrz jak Barca postępowała np. z Alvesem, Puyolem, Xavim i Iniestą. Jakoś ci piłkarze potrafili zejść ze sceny, kiedy wiedzieli, że już nie dają rady. Założę się, że ww byli by pierwsi za obniżeniem zarobków. Poza tym nie pisz, że "Barca" potraktowała Neymara, który to wystawił nasz klub, czy Messiego(to wina głównie Bartomeu, który wiesz jaki był i do czego doprowadził). Popatrz jak real traktuje piłkarzy, a nawet legendy, a dopiero potem pisz, że Barca robi to źle.

0

@AlexDark00 Barca robi źle, co się dzieje w Realu mnie nie interesuje.
Podajesz przykłady zawodników którzy byli u schyłku swoich karier i odchodzili, za kadencji Bartomeu zresztą...

0

@Bobo25 No odchodzili i potrafili się dobrze zachować, a Barca wobec nich.

0

@Bobo25 Przecież jak za Neymara dostali klauzule to nie robili problemów. Mieli go sprzedać za 50 mln?

0

@VenoM chodzi mi o to że w ogóle nie chcieli rozmawiać z otoczeniem piłkarza czy z przedstawicielami PSG. Zawodnik chciał odejść klub się nie zgodził na jakiekolwiek rozmowy. Teraz klub chce by zawodnicy rezygnowali z części pensji. Czemu mają się na to zgadzać?

0

@Bobo25 Od początku mówili, że klauzula i moze odejść. O czym mieli jeszcze negocjować z otoczeniem?

0

@VenoM wiesz dobrze że mówili tak żeby w ogóle nie było rozmowy. Nikt się nie spodziewał wówczas że PSG faktycznie wyłoży te 222 mln.
Nie chcieli wysłuchać nawet argumentów Neymara. A teraz jak klub ma problemy to presja i ciśnienie wywierane na piłkarzy by obniżyli swoje pensje. Ja tu widzę dysonans.

0

@Bobo25 Z dupy porównanie wiesz, agenci Neymara polecieli do Laigi i ta nie chciała przyjąć klauzuli, w Barcelonie zrobili to od razu. Od początku mówili, że jak zapłacą klauzule to może odejść. Takie prawo w Hiszpanii, o czym mieli z Neymarem dyskutować?
Tutaj mówimy o wychowankach, którzy prawie całą karierę u nas grają i w wywiadach powtarzają, że chcą ją tu zakończyć. A tutaj pomimo wielu lat zarabiania milionów nagle nic nie chcą oddać, żeby pomóc klubowi. Dla mnie powinni zostać umieszczeni na liście transferowej.

0

@VenoM Mi chodzi jedynie o równość obu stron podług kontraktu. Obie obowiązują tak samo. Jak piłkarz chce odejść to klub się nie zgadza (klauzule są praktycznie tylko w Hiszpanii, poza tym często tak horrendalne że nie do spełnienia), jak klub chce by zawodnik zrzekł się pensji to zawodnik postępuje tak samo jak klub i się nie zgadza, ale to z niego robi się tego wyrodnego...

0

@Bobo25 Ci piłkarze spędzili tu całą karierę, zawsze podkreślali przywiązanie do klubu, a gdy klub jest w potrzebie to nie chcą ani centa pensji odpuścić. To nie są zawodnicy, którzy zarabiają kilka bądź kilkanascie tysięcy jak zwykli ludzie. Oni od lat zarabiają miliony i mają zabezpieczone życie dla kilku pokoleń. To inna sytuacja niż zwykli najemnicy jak Lenglet czy Griezmann.

0

@VenoM a Messi to ku... Kim jest?? Spędził tu całą karierę, dał klubowi chyba najwięcej ze wszystkich występujących w niej kiedykolwiek zawodników, i co? Jak został w zeszłym roku potraktowany przez klub jak chciał odejść...
To są te dwie strony kontraktu?

0

@Bobo25Nie przez klub a prezydenta, którego już nie ma. Poza tym teraz chce zostać i obniżył znacząco zarobki, więc...? Próbuj dalej. No jak ktoś w wywiadach mówi o swoim przywiązaniu do klubu i że chce spędzić tu całą karierę, a później jak inni obniżają a on nie no to chyba nie jest normalne.

0

@VenoM normalne w dorosłym życiu jest honorowanie podpisanych umów/kontraktów.
A co do Messiego to nie zrozumiałeś. "Nie przez klub a prezydenta"...
A co za różnica? Jak inaczej klub funkcjonuje jak nie przez decyzję prezydenta/zarządu????
Chodzi mi o szanowanie się obu stron. Jak klub coś chce to wywiera presję na zawodnikach, w oczach opinii publicznej robi z takiego piłkarza niewdziecznika (co widać nawet po Twoich wpisach) a jak zawodnik czegoś chce to klub się nie zgadza i jest ok (przykład właśnie Messiego z zeszłego roku).
Już jaśniej wytłumaczyć tego nie potrafię.

0

@Bobo25 No miał ważny kontrakt, a poprzedni prezydent powiedział, że pozwoli mu odejść to czemu mówisz na klub? Klub to nie jest jeden prezydent. Porownujesz sytuację z odejściem to obniżenia premii. Myślisz, że Alba woli odejść czy obniżyć pensje? Będzie chciał zostać i taka dostawać, bo nikt mu tyle nie da gdzie indziej. Zawodnicy przychodzą z zewnątrz i obniżają, a księżniczki po najlepszych latach za sobą nie chcą obniżyć pensji wiedząc, że to konieczne do funkcjonowania klubu. Skoro tak stawiają sprawę to mam nadzieję, że będą chcieli odejść z klubu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?