La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1512 Culés

7

Przez wiele lat wielu mija się z faktami, historycy, publicyści, dziennikarze posuwają się do fałszowania historii o udziale NSZ w Powstaniu Warszawskim.

Zarówno NSZ scalona z AK, jak i ta, która zachowała samodzielność, wzięły w miarę swoich możliwości w zwartych oddziałach, udział w walce.

Zdarzały się wyjątki i to w roku 1957 co było godne odnotowania .Kpt.Lucjan Fajer ps."Ognisty" oficer AK tak pisał o NSZ w swojej książce "byli to bardzo dzielni chłopcy zasłużyli sobie na miano bohaterów". "Ognisty" opisał żołnierzy Legii Akademickiej Brygady Dyspozycyjnej Zmotoryzowanej NSZ.

Na zdjęciu dowódca Brygady Dyspozycyjnej Zmotoryzowanej zwanej również "Koło" ppłk Zygmunt Reliszko ps."Zygmunt"


https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/223047063_10158492593153237_2632156817777205576_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_rgb565=1&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=C44DMwXJ92kAX8mm8uE&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=fc8c70bcd8405a7c050c782dedf8f10f&oe=611E6604

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?