La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1183 Culés

8

Nie chciałbym zostać źle odebrany za poruszanie tematu pieniędzy w takim momencie, ale tak mi się nasunęła pewna refleksja patrząc na to wszystko. Emocje trochę opadły. Chłopak żyje i prawdopodobnie stan jest stabilny. Dzięki Medykom.
Mieliśmy okazję dzisiaj zobaczyć w akcji nieco innych bohaterów niż się spodziewaliśmy i nieco inny mecz. Mecz nie o punkty a o ludzkie życie i na szczęście mecz zwycięski. Dzisiaj na oczach całego świata, swoją pracę wykonywali Ci, których raczej nie na murawie stadionów nikt nie chciałby oglądać. Mimo to, nie sądzę, żeby jakikolwiek finał, jakiejkolwiek imprezy dostarczył mi tyle emocji ile te kilka minut transmisji z rozpaczliwej walki o życie i żebym komukolwiek na boisku kibicował bardziej, niż dzisiaj drużynie Ratowników.
Kiedy zobaczyłem, zdjęcie kciuka w górze jednego z medyków i przytomnego Christiana, poza ogromną ulgą, pomyślałem sobie o bardzo przyziemnej i banalnej rzeczy jak na taką chwilę. O pieniądzach. Choć temat pieniędzy w piłce nożnej jest już nudny, mdły i przeorany na wszystkie strony to jak nigdy wcześniej dotarło do mnie jak absurdalnie abstrakcyjna i jak cholernie niesprawiedliwa jest różnica w zarobkach piłkarzy i służb ratowniczych. Drużyna Ratowników jak dla mnie wygrała te mistrzostwa.

Chciałbym pozdrowić wszystkich medyków, ratowników, lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy i wszystkich, którzy na co dzień rozgrywają takie "mecze" o życie. Obyście jak najczęściej je wygrywali! Dużo zdrowia, sił, cierpliwości i jak najwięcej sytuacji doceniania waszej pracy.

0

@ukaszz Ilu ludzi dziś ogląda EURO i ile "sponsoruje" takie pensje piłkarzy? Większość lekarzy i ratowników pracuje ciężko bez blasku fleszy. To my wszyscy składamy się na takie zarobki sportowców czy celebrytów. Nikt im nie wyczarowuje tych pieniędzy. I może zabrzmi to bardzo dziwnie, ale zostanie lekarzem jest jednak prostsze niż zostanie piłkarzem zarabiającym miliony.

0

@ShinobiQWE W pełni zrozumiała sprawa. Wiadomo skąd się biorą pieniądze w sporcie i dlaczego jest ich tyle, ale są momenty, które sprawiają, że człowiekowi zaciska się pięść z bezsilności i niesprawiedliwości.

« Powrót do wszystkich komentarzy