Następny mecz:  Betis  -  Barcelona     ·  środa, 1 lutego 21:00  ·  17. kolejka La Liga Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

2013-2022 Chelsea FC
2015-2017 Borussia Mönchengladbach (wyp.)

Obecność w Internecie

Andréas Christensen urodził się 10 kwietnia 1996 roku w duńskim Lillerød. Christensen rozpoczął swoją piłkarską karierę w Brøndby, a po ośmiu latach został zakupiony przez Chelsea. Duńczyk zaimponował swoimi umiejętnościami ówczesnemu trenerowi The Blues José Mourinho, który zabrał go na presezon z pierwszą drużyną. W sezonie 2014/15 Christensen wywalczył wraz z zespołem młodzieżowym Chelsea Ligę Młodzieżową UEFA.

W 2015 roku w poszukiwaniu minut Christensen udał się na wypożyczenie do Borussii Mönchengladbach, gdzie spędził dwa sezony. Po powrocie na Stamford Bridge Duńczyk stał się jednym z kluczowych elementów linii obrony angielskiego zespołu. Duńczyk rozegrał dla Chelsea m.in. finał Ligi Mistrzów, finał Ligi Europy oraz finał klubowych mistrzostw świata i przyczynił się do triumfu w każdym z nich.

Christensen jest także bardzo ważnym zawodnikiem dla swojej kadry narodowej. Udowodnił to, pomagając swojej reprezentacji w dojściu do półfinału ostatnich mistrzostw Europy. Szansy gry o puchar pozbawili wtedy Duńczyków Anglicy, którzy ostatecznie przegrali w finale z Włochami.

Andréas Christensen mierzy 188 cm wzrostu i świetnie radzi sobie w pojedynkach główkowych. Imponuje także w rozgrywaniu piłki, dzięki czemu może znaleźć sobie miejsce w pierwszym składzie Dumy Katalonii.

Autor: Mateusz Doniec