Onze: Barcelona ukryła drugą operację Philippe Coutinho

Julia Cicha

24 marca 2021, 19:16

AS, Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowano w katalońskim programie „Onze”, Philippe Coutinho miał kilka tygodni temu przejść kolejną operację ukrytą przez FC Barcelonę. Podobne spekulacje pojawiały się w przeszłości odnośnie do Ansu Fatiego, a czas rekonwalescencji obu piłkarzy znacznie się wydłużył. Blisko powrotu na boisko jest za to Sergi Roberto.

Coutinho miał ponoć cierpieć z powodu cysty, przez którą w jego kolanie zbierał się płyn, co powodowało opuchliznę. Pomocnik miał zostać operowany w Katarze, gdzie przeszedł też odpowiednie badania medyczne. Początkowo sugerowano, że Brazylijczyk będzie poza grą przez trzy miesiące, ale po drugiej interwencji chirurgicznej okres ten może się wydłużyć, przez co gracza zobaczymy na boisku dopiero na ostatnie 3-4 mecze sezonu. Później prawdopodobnie Barcelona będzie starała się go sprzedać, ponieważ jeśli Philippe rozegra jeszcze 10 spotkań w jej barwach, klub będzie musiał zapłacić Liverpoolowi dodatkowe 20 mln euro.

Podobnie jak w przypadku Coutinho Barça postąpiła również z Ansu Fatim, choć w tym przypadku informacje o drugiej operacji pozostały niepotwierdzone i różne źródła spierają się ze sobą. Wiadomo natomiast, że powrót wychowanka do gry również nastąpi później, niż zakładano. Blisko otrzymania zielonego światła od lekarzy jest za to Sergi Roberto, który rozegrał dzisiaj minimecz wraz z piłkarzami rezerw. Zdaniem ASa jego odczucia są dobre i możemy się spodziewać nawet jego występu z Realem Valladolid 5 kwietnia.

Dzisiejszy trening był zajęciami łączonymi dla zawodników pierwszego zespołu i rezerw, a oprócz nich zaproszono także José Marsę, Ángela Alarcona i Zacariasa z juvenilu A. Pięciu graczy przeszło kontrolę antydopingową. Byli to Araujo, Matheus, Roberto, Firpo i Peña. Teraz wszystkich czeka pięć dni wolnego, powrót do treningów zaplanowano na poniedziałek o godzinie 17.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cieszy powrót do zdrowia Roberto, tylko gdzie Koeman go teraz upchnie?
konto usunięte

W tym Onze to jacyś madridiści pracują? Czemu oni wypuszczają takie info, które obniża cenę za Cou?

Co on ma z tym kolanem ?
Kontuzja nie wyglądała na poważną a tu saga jak by ktoś mu kałachem rozwalił je.
Gdyby tak popatrzeć z drugiej strony, to Coutinho nie ma prawa grać, bo gdyby teraz grał to trzeba by było zapłacić spore pieniążki Liverpoolowi a kasa Barcelony pusta. Może dlatego ściemniają z nawrotem kontuzji by go opchnąć, omijając ustalenia z Live.

Teraz to nawet 20 mln za niego Barcelona nie dostanie. Chyba najgorszy transfer ever. Nawet Dembele teraz wydaj się nie do końca takim niewypałem, choć obaj zawodnicy grubo przepłaceni.