Josep Maria Bartomeu zatrzymany przez policję! [Aktualizacja 21:20]

Julia Cicha

1 marca 2021, 12:02

192 komentarze

Fot. Getty Images

Katalońskie media poinformowały, że katalońska policja zatrzymała dziś Josepa Marię Bartomeu, dyrektora generalnego Oscara Grau, osobę odpowiedzialną za sprawy prawne Gómeza Pontiego i doradcę prezydenta Jaume Masferrera.

Katalońska policja potwierdziła przeprowadzenie dziś operacji w klubie. Przed południem media podawały, że Mossos pojawili się w siedzibie FC Barcelony w celu przeszukania jej i poproszenia o dokumenty związane z tzw. aferą Barcagate. W tej sprawie od kilku miesięcy toczone jest śledztwo obejmujące potencjalne złe zarządzanie klubem i korupcję. Dziś policja udała się do działu finansowego, prawnego i compliance w celu otrzymania dokumentów potwierdzających przestępstwa. Część pracowników została zmuszona do czekania na zewnątrz na zakończenie operacji, a wg Mundo Deportivo kilku byłych członków zarządu klubu jest odizolowanych i nie mogą się ze sobą komunikować.

Przypomnijmy, że Barcagate to afera dotycząca opłacania przez Barçę firmy mającej za zadanie dyskredytowanie w mediach społecznościowych zarówno osób nieprzychylnych klubowi, jak i nawet piłkarzy takich jak Leo Messi czy Gerard Piqué. Barcelona znacznie przepłaciła za kontrakty, które, jak utrzymywała, dotyczyły śledzenia aktywności w mediach społecznościowych. W celu wyjaśnienia nieprawidłowości przeprowadzono audyt, który potwierdził, że zapłacono nierynkową kwotę, ale też częściowo oczyścił zarząd z zarzutów o dyskredytowanie w mediach.

Aktualizacja 12:45

Cadena SER podaje, że zatrzymania zostały przeprowadzone na wniosek policji, nie sędzi, i prawdopodobnie wszystkie osoby zostaną wypuszczone po zakończeniu przeszukania siedzib klubu.

13:35

El Periódico donosi, że wielu pracowników klubu jest obecnie przesłuchiwanych.

14:35

Według Cadena SER policja przeszukuje domy Bartomeu i Masferrera oraz siedziby firm zatrudnionych przez Barcelonę do działań w mediach społecznościowych (m.in. I3 Ventures).

14:47

FC Barcelona opublikowała komunikat, w którym zapewnia, że współpracuje z policją, i przypomina o domniemaniu niewinności.

17:20

Kończą się działania policji w biurach na Camp Nou.

20:07

Catalunya Radio informuje, że Bartomeu, Masferrer i Gómez Ponti postanowili dziś nie zeznawać, do czego mieli prawo. Jutro złożą zeznania przed sędzią.

20:20

Katalońska policja Mossos opublikowała komunikat, w którym potwierdziła dzisiejsze działania. Zatrzymano cztery osoby, przeszukano pięć miejsc w poszukiwaniu materiałów potrzebnych do śledztwa. Jednym z tych miejsc były niektóre biura na Camp Nou. Policja podkreśla współpracę klubu zarówno dziś, jak i w trakcie całego trwania śledztwa trwającego już od roku.

20:33

Zdaniem Alfredo Martíneza z Onda Cero aresztowani prawdopodobnie spędzą noc w areszcie.

20:38

Roman Gómez Ponti opuścił komisariat razem ze swoim prawnikiem. Adwokat wyjaśnił, że jego klient nie złożył zeznań i nie został wezwany na jutro.

20:40

Alfredo Martínez zapowiada, że wypuszczony zostanie jeszcze Oscar Grau.

21:20

Prawnik Jacinto Vicente uważa, że za przestępstwa rzekomo popełnione przez Bartomeu grozi mu od 6 miesięcy od 4 lat pozbawienia wolności.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale bagno jest w tym klubie, jako kibic, szkoda patrzeć na to.
« Powrót do wszystkich komentarzy