Ruud Gullit: Ronald Koeman nie mógł trafić do Barcelony w gorszym momencie

Łukasz Lewtak

1 marca 2021, 19:00

Marca

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Były znakomity holenderski piłkarz Ruud Gullit odpowiedział na kilka pytań podczas wydarzenia organizowanego przez Akademię Laureus. Mówił m.in. o pracy Ronalda Koemana w Barcelonie oraz Leo Messim i Frenkiem de Jongu.

Messi ma 33 lata, a Cristiano Ronaldo - 36. Czy najlepsze lata mają już za sobą?

Moim zdaniem są niewiarygodni. Jeśli ktoś widzi, jak ciężko pracuje Ronaldo, aby być tym, kim jest... On jest nadzwyczajny. Jest przykładem w szatni i bardzo bym chciał, aby grał najdłużej, jak tylko będzie mógł. Jeśli chodzi o Messiego, jest prawie niemożliwe, aby być tak dobrym przez cały czas... ale on to robi. Cały czas jest tak dobry. Będę mógł powiedzieć, że widziałem obu w akcji, natomiast nigdy nie widziałem Pelégo.

Jak oceniasz pracę w Barcelonie swojego byłego kolegi Ronalda Koemana?

Trochę mi go szkoda. Zawsze jego ogromną pasją było to, aby zostać trenerem Barcelony. Jednak nie mógł trafić do tego klubu w gorszym momencie. W tej chwili Barcelona ma duże problemy. Trwa okres wyborczy, a potem okazuje się jeszcze, że klub ma ogromne długi. Poza tym pandemia oznacza puste trybuny. Później Koeman musiał podejmować decyzje... Oczywiście największym problemem było dla niego odejście Suáreza. Uważam, że ten pomysł przyszedł z góry. Messi nie jest z tego zadowolony. To był więc bardzo, bardzo trudny moment, aby objąć funkcję trenera Barcelony. Mam jednak nadzieję, że pójdzie mu dobrze. Jeśli tak będzie w tych okolicznościach, będzie to najwspanialsza praca, jaką kiedykolwiek wykonał.

A jak ocenisz grę Frenkiego de Jonga?

Jest trochę dziwny, ponieważ raz gra dobrze, a raz nie... O tym właśnie możemy usłyszeć w wiadomościach w Holandii. Czasami jest najlepszy w historii, a tydzień później jest najgorszy. Frenkie jest jednak fantastyczny i trzeba w odpowiedni sposób wykorzystać jego umiejętności. Musiał nieco przystosować się do gry Barcelony. Z powodu kontuzji gra jako libero, a jest pomocnikiem. Jest niewiarygodnie dobry, ale również przyszedł do Barçy w trudnym momencie. Walczył i teraz znajduje swoje miejsce.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mógł. Np. rok temu. Wtedy użerałby się z Bartkiem dłużej.

Koeman chyba sam do końca nie wiedział co się dzieje w Barcelonie gdy do tego klubu przychodził. Uważam że na te warunki to i tak dobrą robotę robi.

Ehh ta Holandia z roku 88 . Pamiętamy panie Gullit :)

Dobrze i mądrze gadasz Ruud:)

*barto*: potrzymaj mi piwo

Nie powiedziałbym że de Jong w jakimkolwiek meczu był najgorszy, tak naprawdę to on od początku sezonu gra najrówniej w linii pomocy, będzie z niego jeszcze wiele pociechy, niech tylko Barca stanie na nogi. Co do Koemana, moim zdaniem chłop robi super robotę, wszystkie problemy instytucjonalne i finansowe na pewno mu nie pomagają, a do tego kadra nie ta którą chciał, a wcale nie miał wygórowanych żądań, dobry trener.

A i tak wyciska z tego zespołu dużo i wykonuje po prostu dobrą robotę :)

Amen. Panie Gullit. Amen.