Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

27 listopada 2020, 07:52

26 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Płacz przeze mnie, Argentyno" - kilometrowe kolejki ludzi w zgiełku żegnają Maradonę z bólem i pasją. Zdjęcia, które oburzyły cały kraj - pracownicy domu pogrzebowego sfotografowali się ze zwłokami Maradony. Koeman dostosuje swoją pensję. Wygrana Granady, która jest już jedną nogą w 1/16 finału Ligi Europy. Rousaud: "pracujemy nad Neymarem i mamy inny topowy transfer".

"Światowa żałoba" - śmierć Diego Maradony doprowadziła do manifestacji w miastach na całym świecie upamiętniających jego osobę. W Barcelonie pojawił się tysiąc osób, w Buenos Aires milion. Trzeba było zabrać trumnę z Casa Rosada z powodu strachu przed incydentami. Koeman chwali Barçę B i daje jej więcej minut. "Dzień, w którym Maradona wywyższył Messiego" - felieton Veroniki Brunati. Rousaud obiecuje próbę sprowadzenia Neymara. Carlos Sainz aspiruje do czwartego miejsca.

"Pożegnany z honorami" - ponad milion Argentyńczyków pożegnało Maradonę w Casa Rosada, siedzibie prezydenta Argentyny. Barcelona ponownie pokonała Kiel, a Kevin Moller ponownie zaliczył świetny występ. Katalonia będzie miała sezon halowy w lekkoatletyce. Nawierzchnia z MŚ w 1995 roku zostanie zamontowana w Palau Sant Jordi lub w Vilafranca de Penedes. Espanyol przegrał z Leganés. W ostatnich trzech meczach zdobył tylko punkt i już nie znajduje się na miejscu dającym bezpośredni awans do Primera. Emili Rousaud potwierdza, że pracuje nad powrotem Neymara do Barcelony. Barça chce wygrać na parkiecie zamykającego tabelę Asvelu Villeurbanne.

"Odszedł od wszystkich" - kibice River i Boca odstawili na bok rywalizację. Stadion Napoli zostanie nazwany imieniem Maradony. Tysiące kibiców zalały Casa Rosada. Diego został pożegnany jak osoba rządząca krajem. Napoli złożyo hołd legendzie. Maradona spoczywa już na cmentarzu w Bellavista. Interwencje policji, ranni i chaos w tym trudnym dniu. Villarreal zremisował i wciąż nie jest pewny awansu. Granada jest niepokonana i ma awans na wyciągnięcie ręki. Real Sociedad cierpiał, ale wywalczył cenny punkt. Campazzo: "matka zawsze mówiła mi, żebym nie odchodził z Realu". Ramos, Modrić, Lucas i Nacho czekają na przedłużenie kontraktów. Juan de Dios Roman jest w stanie ciężkim.

"Ból i chaos" - Argentyna żegna Maradonę czuwaniem w Casa Rosada, które zakończyło się zamieszkami. Kibice próbowali zaatakować siedzibę rządu, gdy dowiedzieli się, że nie będą mogli pożegnać się z idolem. Juan de Dios Roman w szpitalu w stanie bardzo ciężkim po nieodwracalnym wylewie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rousaud: "pracujemy nad Neymarem i mamy inny topowy transfer"-sąsiada ostatnio szukał komornik -sąsiad mówi ze leci na Zanzibar odpocząć to go nie dorwie:-)- kasa pusta ale bajerka jest :-)

Rousaud: "pracujemy nad Neymarem i mamy inny topowy transfer". Ciekawe o kogo chodzi

U nas pozamykali w święta cmentarze, A w Argentynie pozwolili milionom ludzi pożegnać się z Maradona

Messi jest genialnym piłkarzem ale w kadrze nie taki jak Maradona.

Najlepsze jest to że kandydaci na prezydenta klubu będą obiecywać takie wielkie transfery żeby tylko zostać wybranym.

Dlaczego Napoli nazywa stadion jego imieniem teraz? Dlaczego nie zrobili tego za jego życia? Pokazaliby jemu że jest dla nich kimś wielkim i sprawili by mu dużo radości napewno

Rousaud wyrasta na mojego faworyta do nie wygrania na chwilę obecną.

A gdzie w tym wszystkim obostrzenia sanitarne?