• 90' Sergi Roberto
  • Barcelona pokonała Celtę Vigo 3:0 po golach Ansu Fatiego, Roberto i samobójczym trafieniu Olazy
  • Podopieczni Ronalda Koemana całą drugą połowę musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Lengleta
  • Kolejny dobry mecz z czystym kontem zanotował Neto, a swoje minuty otrzymali Pedri i Trincão

Zgodnie z zapowiedziami Ronalda Koemana Barcelona wyszła na pierwszą połowę w takim samym ustawieniu, jak w zwycięskim meczu z Villarrealem. Podobny był także początek spotkania, w którym goście szybko przejęli inicjatywę. Pierwszy strzał na bramkę w 8. minucie oddał Griezmann, ale piłka uderzona z powietrza poszybowała wysoko nad poprzeczką. Już dwie minuty później Barcelona wyszła jednak na prowadzenie. Coutinho podał, a niezawodny Ansu Fati precyzyjnym strzałem zewnętrzną częścią stopy umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach mecz trochę się wyrównał, choć podopieczni Koemana kontrolowali sytuację.

W 23. minucie Clement Lenglet został ukarany żółtą kartką, po tym jak faulem powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję rywala. Podobnym zagraniem przy jednym z kolejnych kontrataków Celty „popisał się” Piqué, na szczęście poszkodowany w tej akcji Denis Suárez znajdował się na pozycji spalonej i sędzia schował czerwoną kartkę tak szybko, jak ją wyciągnął. Niestety zamiast ciekawej gry wciąż oglądaliśmy arbitra w roli głównej. W 42. minucie dopatrzył się on bowiem ataku na twarz rywala w wykonaniu Lengleta i pokazał Francuzowi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Na domiar złego za protesty ukarany został także Piqué. W końcówce pierwszej połowy Barcelona jeszcze zaatakowała, ale bez wymiernych efektów.

Druga połowa rozpoczęła się dla gości idealnie. Już w 52. minucie Messi wdarł się w pole karne i dośrodkował, a Lucas Olaza skierował piłkę do własnej bramki. Argentyńczyk trafił nawet drugi raz, dobijając strzał Coutinho. Niestety znajdował się na pozycji spalonej. Barcelona pomimo gry w dziesiątkę dominowała i starała się podwyższyć prowadzenie. Z kolejnym strzałem Coutinho poradził sobie Villar, a po dośrodkowaniu w pole karne od włos od gola był Gerard Piqué. W ostatnich 20 minutach Celta doszła do głosu. Najbliżej bramki był Baeza, który trafił w poprzeczkę, dobijając strzał Nolito. W kolejnej akcji sam skrzydłowy Celty uderzył niecelnie zza szesnastki. W odpowiedzi Messi źle rozprowadził kontratak, w efekcie czego pędzący do piłki Alba wszedł wślizgiem w interweniującego bramkarza, za co zobaczył żółtą kartkę.

Po raz kolejny Koeman dał szansę nowym nabytkom Barcelony, Pedriemu i Trincão. Hiszpan znów pokazał się z dobrej strony, natomiast Portugalczyk nie najlepiej wszedł w spotkanie. W samej końcówce  rywali dobił jeszcze Sergi Roberto, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Villara. Nie da się ukryć, że Barcelona pod wodzą holenderskiego szkoleniowca imponuje pewnością siebie. Ani przez moment nie dało się odczuć, by goście stracili kontrolę nad meczem. Dobre spotkanie rozegrał Ronald Araujo, który skutecznie załatał dziurę w obronie powstałą po wyrzuceniu z boiska Lengleta. Teraz będzie miał okazję potwierdzić wysoką formę w meczu z Sevillą, podobnie jak cały zespół Dumy Katalonii.

Celta Vigo: Villar - Hugo Mallo, Murillo, Aidoo (min. 46, Baeza), José Fontan (min. 32, Néstor Araújo), Olaza - Tapia (min. 74, Fran Beltran), Gabriel Veiga (min. 60, Nolito), Denis Suárez - Emre Mor (min. 60, Santi Mina), Aspas.

FC Barcelona: Neto - Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - De Jong, Busquets  - Griezmann (min. 45, Araujo), Coutinho (min. 72, Pedri), Fati (min. 72, Trincão) - Messi.

Wygrana 0:3, grajac w oslabieniu, z Celta na wyjezdzie... Czy ja snie?

Trincao wczoraj slabiutki

Ciekawi mnie dlaczego Koeman robi tylko 3 zmiany na mecz

Czy mozemy zagrac z Trincao i Destem od poczatku na prawej?? Ta strona nie istnieje z z grizmanem i roberto

Grizmann kompletnie nie pasuje do stylu barcelony

kozackie koszulki te czarne, bez porównania z tym 3 trykotem XD

Piękna szybka gra i jeszcze w tych warunkach więc trzeba pochwalić zespół ale Griezman jeszcze parę takich meczy to nie wiem czy jest sens żeby tu siedział chyba że trener jeszcze go uruchomi ale ciężko to widze.. A Ansu niech się rozwija i myślę że możemy definitywnie zapomnieć o nejmarze

Najważniejsza jest psychika. Nie spodziewałem się, że zagraja tak odważnie w 10. O to właśnie chodzi. Gra się w osłabieniu to trzeba zaryzykować, a nie czekać na wyrok.

Jak to boli, że cały świat widział iż Coutinho nie nadaje się do 433 a do 4231 tylko nie Valverde. Cały świat widział, że mamy kadrę bardziej pod ten styl tylko nie oni. Potrzeba było 8-2 żeby to zrozumieć. Kupowano zawodników pod 442 i 4231 a ciągle uparcie było to 433 jakby nic innego nie było na świecie. Oczywiście to tylko dwa mecze jednak już to, że Coutinho gra 2razy lepiej niż podczas poprzedniego pobytu jest zyskiem. Sam pisałem o tej taktyce już ze 2 lata.

Ależ przyjemnie się oglądało tak grającą i tak walczącą FCB! Jeszcze tylko żeby ten Griezmann się w końcu obudził. Messi - ogromne brawa za zaangażowanie!

Barcelona potrafi biegac. Aż dziwne.

Witam,
Chciałbym rozpocząć kulturalną dyskusje na temat Busquetsa. Widzę dość dużo krytyki w jego kierunku po ostatnim meczu i chciałbym zapytać czemu ? Moim zdaniem zagrał zwykły mecz, nie należał ani do najlepszych, ani do najgorszych. Prosiłbym o wskazanie konkretów kiedy zawinił, a nie pisanie że jest za wolny, ponieważ myślę że przykładową szybkość można podciągnąć dobrym czytaniem gry.

Co do meczu zdecydowanie na minus Griezmann, brak większego udziału w grze ofensywnej oraz problemy z opanowaniem piłki w kluczowych momentach. Dodatkowo słabe wejście Trincao, dużo strat oraz wydawał się zagubiony w ustawieniu w defensywie jako prawy pomocnik.
Na plus Coutinho, myślę że tego nie trzeba tłumaczyć.
Najbardziej cieszy widok Messiego pracującego w defensywie.
Pozdrawiam

Wiadomo 2gi mecz dopiero ale dawno w Barcie nie było tak widocznej chęci do gry - która przełożyła się na pozytywny wynik na trudnym dla Nas boisku.
GGWP!
Natomiast to co Grizou wyprawia - chłopak musi się bardziej postarać bo 17 letni Fati przy nim wygląda jak weteran.

Trzeba poczekac na rozwoj sezonu,ale naprawde to jest inna druzyna. Nie ma wolnego bezsensownego klepania,pilka szybko chodzi,grajki biegaja,jestem w szoku pozytywnym i w koncu nie ma tylko grania do messiego i niech sie dzieje co chce. Franki i Cou fajnie graja. Martwi mnie jedynie griezman koles nie istnieje...

W końcu udało się nam przełamać pechową farsę w spotkaniach z Celtą. Wczorajszy mecz zaczął się dla nas dość ciężko jednak strzelona bramka przez Fatiego zmieniła nieco jego obraz. Muszę przyznać, że znowu pozytywnie zaskoczył mnie Alba, który harował jak wół na lewej stronie obrony. Bardzo podobał m się również występ Coutinho, który po przyjściu Koemana na ławkę trenerską wyraźnie odżył zmieniając sposób gry. Bardzo fajnie wyglądała jego współpraca z Fatim, który po raz kolejny zanotował wczoraj trafienie. Ansu jest wyraźnie w formie. Wszystko oczywiście znakomicie uzupełnił Leo Messi, który świetnie prowadził naszą grę. Warto również zwrócić uwagę na Pedriego który był bardzo aktywny po wejściu w drugiej połowie spotkania. Bardzo liczę na tego chłopaka w przyszłości. Po zmianie trenera widać w naszej grze wyraźną poprawę co mnie niesamowicie cieszy. Odczucia są jak najbardziej pozytywne. Teraz przed nami jeszcze cięższe spotkanie z Sevillą na które już zacieram ręce.
VEB!

To wręcz niewiarygodne jak zmiana trenera może odmienić styl gry zespołu. Wychodzi na to, że zarząd przespał 3 lata z doborem odpowiedniego szkoleniowca. Oczywiście ciężko jest oceniać zespół po dwóch meczach, jednak gołym okiem widać zmianę w grze i nastawieniu. Przede wszystkim skończyło się granie "wszystko na Leo". Jedyny problem przy taktyce Koemana, widzę z wolnymi stoperami.

Granie z Griezmannem w składzie to tak jakby w 10 więc ta czerwona kartka nie zrobiła dużej różnicy.

Dopiero drugi mecz a chyba każdy widzi zmianę, zmianę która się wymaga od nowego trenera. Mecz po którym rosną morale i team spirit. Mecz z Sevilla zapowiada się ciekawie, znów czekam na następny mecz z niecierpliwością a to dobre i zapomniane uczucie :)

Jak dla mnie wczoraj Cou... bez apelacyjnie king of the match gra zospolu napawa optymizmem na kolejne mecze czekam z niecierpliwoscia na seville

Coutinho. Najlepszy "transfer" tego okienka. Szacuneczek dla treneiro za postawienie na niego wtedy, gdy każdy chciał go sprzedać. Co chłopak krzepy nabrał w Bayernie i kondycji, to aż miło patrzeć. Nie puchnie chłopak po 25 minutach.

Widac, że Bayern mocno stawia na fizyczność co przynosi efekty

Oczywiście pamiętamy kto zatrudnił tego wspaniałego trenera, Bartek zostań nie odchodź ;) :D

W sumie dobrze się złożyło z tą kartką, bo wymuszone zmiany, weszli młodzi zawodnicy, a Lenglet sobie odpoczął, mniej zajechany po meczu :)

koeman zgasil messiego pooooniewaz wlasnie dlatego bylo glowna przyczyna odpadania z ch.l w ostatnich sesonow!! mielismy takich slabych trenerow bez temperamentu ze nie dawali rady naszych zmobilizowach nawet na 60% uwiezcie mi Ansu Fati to nasz nastepca neymara widac to golym okiem (oczywiscie dla tych co grali w pilke profesjonalnie a ja gralem w drugiej lidze w poloni warszawa) prowadzenie piliki kopia , ta lekkesc w grze balans (nejmar2) podanie zewnetrzna czescia stopy jak schodzi do srodka (identycznie jak nej) balans w lewo i prawo bez pilki po czym zprzyklejona pila do nogi roluje pomiedzy nogami przeciwnika nejmar! fajnie przeklada flipamiw pelnym biegu jak scina do srodka. w tym wieku powtarrzam w tym wieku. ma lepsze uderzenie z lewej nogi i identycznie gra zklepy z messim jak z nej z messim za dawnych czasow. ROBCIE SCREENY W TYM ROKU ANSU ZLOTA PILKA!!

Busi ałt i griezman ałt...pjanic in i pedri/trincao in

A co powiecie o ilości żółtych kartek? Z jednej strony trochę może martwić ich ilość, ale z drugiej to też jest zmiana w grze. Kiedyś byliśmy delikatni, nieliczni (ci sami dostawali kartki) a teraz potrafimy grać ostrzej. Moim zdaniem to też jest pozytywna zmiana w grze, że i my potrafimy zagrać ostrzej, nie odstawiamy nogi, a nie jak ciapy... Tylko żeby nie przesadzić.

Jeśli Barcelona wygrywa z Celtą na wyjeździe - to wiedz że coś się dzieję:)

Super mecz, jak narazie wszystkie mecze Koemana dały mi rozrywkę.

"Ani przez moment nie dało się odczuć, by goście stracili kontrolę nad meczem." - To ja chyba inny mecz oglądałem. Nie mogę powiedzieć, że drużyna grała źle, ale w meczu było widać, że zawodnicy jeszcze nie zdążyli się przyzwyczaić do nowej formacji i stylu gry. Gdy piłkarze Celty prawie zdobyli bramkę, to dlatego, że Barcelona im na to pozwoliła, bo kontrolowała cały mecz. No nie, tak nie było. Podobnie było w pierwszej połowie gdy Celta grała z kontry, a nasi musieli ratować się faulami. To nie jest dowód na kontrolowanie spotkania, które mimo wyniku było dosyć wyrównane. Jest sporo aspektów do poprawy, ale i tak dotychczasowe osiągnięcia Koemana mogą już cieszyć.

Tak jak pisałam. Będzie łatwo i przyjemnie. Możecie sprawdzić :D

Jak to mawiał klasyk - takimi meczami wygrywa się mistrzostwo

Mega szacunek za dzis dla ekipy. Coutinho kocur , wiedzialem ze z niego jeszcze beda ludzie przy innym trenerze. Niestety nie widze tego samego w przypadku griezmana. Przereklamowany dla mnie od zawsze na zawsze

Jestem zachwycony grą zespołu . Taką Barcelone chce się oglądać walczącą , grającą z polotem , fantazją ... Ani złego słowa nie napisze dziś o grze drużyny bo było by to po prostu dla nich krzywdzące , nie dość że mecz się nie do końca układa , trudne warunki do gry ten sędzia co się ośmiesza i daje drugą żółtą a my i tak gramy swoje i wygrywamy w sposób spektakularny . O ile w meczu z Villarealem miałem wrażenie że goście nie dojechali na mecz o tyle dziś zagraliśmy z dobrze dysponowanym przeciwnikiem a i tak zainkasowaliśmy 3 pkt grając całą drugą połowe w 10 . Wielkie brawa dla Barcy i z niecierpliwością czekam na ich kolejne mecze oczywiście zachowując przy tym zdrowy rozsądek bo wiem że to dopiero początek sezonu . Na tą chwile wyglądamy po prostu więcej niż dobrze i to mega cieszy .

Dawno nie byłem tak zadowolony z gry. Aż miło było patrzeć na wymiany piłek i... BIEGANIE. Chyba zawsze w poprzednim sezonie, przeciwnik biegał więcej, a dzisiaj? Statystyka w trakcie pierwszej połowy świadczyła, że było mniej więcej równo i od razu widać różnicę(nie porównuję końcowych wyników, bo 11 raczej więcej przebiegnie niż 10). Pierwsze wrażenia dają wniosek, że być może główną przyczyną słabych wyników w poprzednim sezonie była jakość/intensywność treningów.

No ale na takie wnioski trzeba poczekać dłużej, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni. Z Villareallem w poprzednim sezonie na wyjeździe było też wspaniale, 4:1, a sezon jak się skończył to nie warto wspominać.

Warto dodać, że chyba nie ma do kogo się przyczepić, nawet Busi i Roberto zagrali co najmniej dobrze. No może Griezmann trochę poniżej oczekiwań. Zaczynam się martwić, że chyba jego czas mija... Ale jak wspomniałem poczekajmy jeszcze, bo to dopiero drugi mecz.

PLUSY:

- 3 punkty, 3 gole strzelone, 0 straconych

- drużyna świetnie zagrała w fatalnych warunkach.
- udany mecz bramkarza. Neto był najlepszy z formacji obronnej. Niemiec może się spokojnie, długo, bez pośpiechu leczyć.

- cieszy odrodzenie Pique. Mam nadzieję, na dalszą poprawę gry.

- Araújo wydaje się lepszy od Lenglet-a. Trudno po jednym meczu wyrokować, ale wykonał zadanie.

- sprawdza się strategia trenera - dwóch defensywnych pomocników zrobiło dzisiaj całą robotę w rozbijaniu ataków na wczesnym etapie.

- zaczynamy przerzucać piłkę między skrzydłami. Jeszcze nie wygląda to naturalnie i swobodnie, ale "pierwsze koty za płoty".

- daliśmy radę w ostatnich 15 minutach, kiedy pogoda się uspokoiła i przeciwnik nas przycisnął. (Wtedy im nie wiało deszczem po oczach).

- Messi zaczyna widzieć nowych kolegów z zespołu. Do meczu z Realem pewnie polubi nawet Griezmann-a.

- King of the match - Coutinho.

MINUSY:

- sędzia - ech ... szkoda klawiatury.

- na nastęny mecz będziemy mieli kłopoty ze złożeniem sensownego składu na środku obrony (ciekawe jak dziś rano będzie wyglądało udo Pique).

Barca gra lepiej i życie staje się przyjemniejsze

Pytanko do osób które oglądają mecze przez WP Pilot - Wam też tam transmisje tak słabo chodzą (zmieniające się nieraz rozdzielczości na najniższe czy długie wczytywanie po otwarciu/wznowieniu transmisji)??
Już któryś raz mam takie jazdy a na innych stronach (np Nc+go czy sport.tvp.pl) wszystko chodzi ok, więc raczej nie wina neta :/

Co swiadczy najlepiej o obecnej druzynie, checiach, motywacji itd? Jak mamy 90 minute meczu a do kontry chyba 5 na 3 jest Alba, Pique i Roberto :-D kozacka kontra obroncow :-D

Dzisiejszym meczu widziałem zaangażowanie i kolektyw zespołu.
Jeden za wszystkich i wszyscy za jednego.
Dzięki takiemu meczu morale zespołu się ponoszą i budują zaufanie między piłkarzami. Po pięknym meczu Barcelona w końcu odczarowała stadion Balaídos

Dużo komentarzy to krytyka Roberto ale... nikt tu nie bierze pod uwage ze barca gra.... tylko lewą stroną. Z poprzednim meczu Roberto wielokrotnie wychodzila na pozycje ale bylo to ignorowane. Ciezko liczyc ze odbierze pilke na prawej obronie minie pomoc i asystuje lub strzeli. Cala druzyna musi dac mu szanse.Na lewej Alba i Fati robia super robote ale Robeeto poprostu jest czasem ignorowany mimo ze niezle wychodzi. Oczywiscie nie ma powodow do zachwytu nad nim ale tez nie ma co jezdzic po nim jak po siwej kobyle.

Ja osobiście nie chce popadać w hurraoptymizm, wygląda to bardzo dobrze, i jestem pod wrażeniem jak drużyna zmieniła sposób grania. Nie gramy w końcu tylko na Leo wiedząc, że coś zrobi. Mamy powolutku kolektyw i Coutinho, który był wyrzucany drzwiami a zarówno w sparingach jak i w tych 2 meczach zaczął wyrastać na jednego z liderów. Dużo pracy przed zespołem, ale jeżeli pójdzie to w kierunku, w którym idzie do tej pory to możemy być dobrej myśli jeżeli chodzi o to co nas czeka w tym sezonie. Martwi Antek, który jest świetnym zawodnikiem nie potrafiącym się w pasować w zespół. Mimo wszystko Ronald za nazwisko raczej go nie wystawia i wierzę, że i do niego powoli dotrze. Miłej nocki VeB!

Brawo drużyna , dziś było widać rękę Koemana . Podoba mi się ta Barcelona . Czekamy na Seville

Mało osób chwali de Jonga, a zagrał dziś pięknie. Wydaje mi się, że ma to też bardzo dobry wpływ na Busiego.