Jordi Cruyff: Atlético przeprowadziło świetny transfer, sprowadzając Suáreza

Julia Cicha

24 września 2020, 10:33

Cadena SER

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Cruyff ocenił w programie „El Larguero” przejście Luisa Suáreza do Atlético oraz sytuację Riquiego Puiga.

- Zaskoczyło mnie to, choć w głębi duszy tak naprawdę nie… Wyobrażam sobie, że Barça wolałaby, by odszedł do Włoch. Nie chce, by strzelił jej dwa gole w lidze. Atlético przeprowadziło bardzo dobry transfer. Suárez jest niezwykle zmotywowany. Myślę, że może tam zdobyć wiele bramek. Barça powiedziała, że chciała odnowić kadrę, właśnie to robi ze względu na wiek zawodników oraz powody finansowe.

- Atlético przeprowadziło świetną operację, być może w minionym sezonie brakowało mu goli, a Suárez jest uroczonym strzelcem. Nigdy nie był zależny od swojej szybkości, skoku, zawsze miał instynkt w polu karnym, a tego nie traci się z wiekiem.

- Riqui Puig to piłkarz, którego częstszej gry wiele osób domagało się już w poprzednim sezonie. Teraz przyszedł nowy trener, który zna Barcelonę i wie, jak kibice cieszą się na myśl o szkółce. Podjął jednak taką decyzję dla dobra piłkarza. Jeśli Puig ma talent, młodość i szczęście, może dobrze zrobi, zostając. Koeman daje grać tym, którzy na to zasługują.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Suarez został wypchnięty na siłe, bez pomysłu gdzie i jak go sprzedać i jak.go zastąpić. Dlatego spokojnie mógł zostać, a nawet powinien jeszcze zostać, a tak stał sie twarzą tej niby rewolucji, której wszyscy się domagamy. Odejść powinien Busi, to byłby prawdziwy symbol i sygnał do zmian!

Kurcze co to jest uroczony strzelec ?

Suarez jest uroczonym strzelcem xD

Mam.nadzieje ze zmienne nie dotyczą bramek Suareza w LM

Świetny?!To jest najlepszy transfer w historii Atletico w dodatku za bezcen.Majstersztyk normalnie.

Patrząc na jego wagę i kontuzje to ruletka Simeone każe im szybko wracać do obrony tak jak gra szybkimi kontratakami to może odbić się na skuteczności i kolanie .Prawda jest taka ze to ruletka.To będzie albo bardzo udany transfer albo wtopa.Ale patrząc na ostatnie lata Barcy to bylibyśmy w innym miejscu gdyby nie kontuzje 3 zawodników Dembele , Umtitiego i Suareza.Pamiętam w sezonie kiedy graliśmy w lM w edycji z Lyonem nie mieliśmy npadu. W tamtym sezonie kontuzje miał cały przód niektórzy po kilka razy.Plus Pique , umtiti i chyba vermalen standardowo.Dlatego i te doświadczenia mówią mi aby się z nim jednak rozstać.Choć jeszcze sezon się nie zaczął kontuzje ma Mats , Martin i miał Fati i Umtiti, Pjanic jest po koronie.Trzeba niestety rozstać się z zawodnikami którzy mają takie przewlekłe problemy jestem za sprzedażą Umtitiego i Suareza. Dembele bym zostawił bo widzę tu szansę aby jego kłopoty się skończyły.Decyzja jedna z trudnych ale słuszna.8:2 wyraźnie mówi ze już czas.

Oczywiście że tak... Jestem przekonany że da więcej Atletico, niż nam kupiony ZA 120 MILIONÓW EURO Griezmann...

Oczywiście, Suarez może pograć na poziomie jeszcze 2/3 lata, ma doświadczenie, a nowe otoczenie może dać mu kopa do pracy. W dodatku transfer darmowy, jedynie ryzykują lekko zarobkami, ale ogółem niewiele. Powodzenia!