Media: Jorge Cuenca przechodzi do Villarrealu

Julia Cicha

19 września 2020, 15:00

Sport, Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Katalońskie media podają dziś, że Jorge Cuenca przejdzie do Villarrealu. Dzienniki są pewne tego ruchu na rynku transferowym, choć Barcelona nie potwierdziła go jeszcze w oficjalnym komunikacie.

Obrońca, który nie dostawał wielu szans w pierwszym zespole, podpisze umowę na pięć lat, a Barça zachowa opcję odkupienia go w przyszłości. Nie wiadomo natomiast, ile Katalończycy zarobią na tej operacji. Ustalane są ostatnie szczegóły, ale na pewno nic nie uniemożliwi już przeprowadzenia transferu. Villarreal był dla Cuenki najlepszą opcją, choć interesowały się nim też inne zespoły. Stoper liczył na możliwość pozostania w pierwszym zespole Barcelony, ale nie znalazł się w planach trenera.

20-letni Cuenca przybył do stolicy Katalonii w 2017 roku z Alcorcónu za 400 tysięcy euro. Był jednym z filarów Barçy B i już w pierwszym sezonie rozegrał w niej 23 mecze. W kolejnej kampanii było ich 28, a w sezonie 2019/20 – 17. Dwa lata temu obrońca zadebiutował w pierwszym zespole w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Króla z drużyną Cultural Leónesa. Spędził na boisku 61 minut.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za młodego, obiecujacego jakąś kasę powinni wziąć..

Piszący nie powinni mieć nawet cienia wątpliwości, że Barca nie zarobi na transferze, wspominanie o tym mija się z celem.

szkoda ponieważ cancuean ma potencjał

Ciekawe czy tym razem 0.5 czy 1.5 mln