Maciej Łoś

24 sierpnia 2020, 10:51

25 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Szósta Liga Mistrzów dla Bayernu" - Bawarczycy pokonali PSG po golu Kingsleya Comana i zdobyli tryplet w tym sezonie. Neymar skończył mecz rozczarowany, a Coutinho rozegrał ostatnie minuty w niemieckiej drużynie przed powrotem do Barcelony. Gorące sprawy - na tydzień przed rozpoczęciem presezonu Koeman i dyrekcja muszą podjąć decyzje na temat Umtitiego, Suáreza i Rakiticia. Przyjście Pjanicia spowalnia się, ponieważ piłkarz zaraził się koronawirusem. Elche awansowało do LaLigi po pokonaniu Girony. Czerwoną kartkę w tym meczu otrzymał Cristhian Stuani. Raiola zamyka drzwi Pogbie i Haalandowi w kontekście Realu Madryt.

"Pełna władza Koemana" - Sport twierdzi, że nowy trener Barcelony będzie miał nieograniczone pole manewru, a klub zobowiązuje się do sprowadzenia zawodników, których on wskaże. Barça nie sprzeda żadnego piłkarza, który będzie ważny dla Holendra, a pozbędzie się tych, których Koeman nie będzie potrzebował. Elche awansowało do Primera División po pokonaniu Girony. Bayern wygrał z PSG w finale Ligi Mistrzów po fantastycznym meczu i golu Kingsleya Comana.

"Dramat" - Girona przegrała w finale walki o Primera División w doliczonym czasie gry. Stuani otrzymał czerwoną kartkę po decyzji VAR-u. Bayern Monachium wygrał z PSG 1:0 i sięgnął po swoją szóstą Ligę Mistrzów w historii. Pjanić otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Pol Espargaró przegrał wyścig MotoGP na ostatnim okrążeniu.

"Pieniądze (wciąż) nie dają szczęścia" - PSG przegrało z Bayernem, który po raz szósty w historii wygrał Ligę Mistrzów. Gola strzelił wychowanek paryskiej drużyny Kingsley Coman. Neuer zatrzymał Mbappe i Neymara. Tryplet niemieckiego zespołu, który wygrał 11 meczów w tej edycji rozgrywek. Elche awansowało do Primera po pięciu latach przerwy. Suárez zostanie na dwa lata, jeśli rozegra w nowym sezonie przynajmniej 60% spotkań. Luis Figo: "Real Madryt to dom Ikera Casillasa". Raúl przed ważnym momentem w swojej karierze - poprowadzi zespół Królewskich w finale UEFA Youth League przeciwko Benfice. Vinales spadł z motoru przy prędkości 220 km/h, miał problemy z hamulcami.

"Bayernie, jesteś w niebie" - Gol Comana, wychowanka PSG, oraz parady Neuera dały Bawarczykom szóstą Ligę Mistrzów w meczu przeciwko Neymarowi i Mbappe, którzy zbyt wiele wybaczyli. Elche awansowało do Primera po pokonaniu Girony i bramce w 96. minucie spotkania. Juvenil stworzony przez skautów - żaden członek ekipy Raúla nie rozpoczynał kariery w Realu. Pjanić otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie przyjedzie do Barcelony przez co najmniej 15 dni. Olivera królem w chaosie - wykorzystał błędy Millera i Espargaró. Sato wygrał, a Alonso nie zachwycił - Asturyjczyk był 21., a Palou musiał się poddać w wyścigu Indy 500.