Joan Laporta: Mam coraz większą ochotę wystartować w wyborach

Julia Cicha

15 lipca 2020, 19:00

El Periódico, Sport

50 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta wziął dziś udział w wydarzeniu w szpitalu Sant Joan de Deu w Barcelonie i przy okazji udzielił wypowiedzi dla mediów, krytykując zarząd Barçy i odnosząc się do swojego startu w przyszłorocznych wyborach.

- Przyszłość Leo Messiego jest zmartwieniem. On może jeszcze grać przez wiele lat, ale trzeba stworzyć mu odpowiednie warunki, by został, czuł się dobrze i mógł pograć jeszcze parę sezonów. Chcę, by był w klubie w 2021 roku, ale boję się, że jakaś decyzja zarządu może doprowadzić do nieodwracalnej decyzji.

- Obecny zarząd nie idzie w dobrym kierunku. Nie mogą sobie wybić z głowy obsesji niszczenia mojego wizerunku. Barcagate? Raczej Bartogate. Coraz bardziej mam ochotę wystartować w wyborach.

- Gdybym był Xavim, nie wróciłbym do klubu za kadencji tego zarządu.

- W 2010 roku Barça była wzorem do naśladowania na świecie. Bartomeu powiedział, że teraz ma się lepiej? Został mu rok, mam nadzieję, że mu się uda, ale w to wątpię.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wracaj Joan i zrób porządek, ratuj to co jeszcze jest do odratowania i buduj od nowa to czego odratować już się nie da.

Zaczalem kibicować Barcelonie jak był prezydentem pozniej bylo tylko gorzej

Jeżeli Laporta ma takie poparcie, jak w ostatnich sondażach, to koniecznie musi startować. To on stworzył potwora europejskiego, to on nie bał się zrobić rewolucji, kiedy było trzeba, pomimo że też pewnie wielu betonowcom się to nie podobało.

mam nadzieję, że to co osiągnęliśmy z obecnym prezydentem to jest właśnie to dno, od którego można się już tylko odbić. czy wygra font czy laporta, myślę, że na losy funkcjonowania klubu nie ma to znaczenia - może być tylko lepiej. osobiscie uważam, że jeśli chodzi o kontakty, wpływy i możliwości finansowe, lepszy byłby laporta. aczkolwiek podobno nie wchodzi się drugi raz do tej samej rzeki... najważniejsze by odszedł bartek. nieudacznik, który hańbi ten klub.

Joan musi mieć bekę ze słów Bartomeu że Barca obecnie jest lepsza niż w 2010 hah

Zostawił Barce murowaną a zastanie...
Nawet nie drewnianą!! ;((

Wracaj Joan!!

Oby, fajnie gdyby ponownie został prezydentem Barcy.

Laporta faworytem!

Cóż może to nie będzie popularna opinia, ale mocno szanuje Rosella, ściągnął do nas dwóch genialnych piłkarzy, najpierw Ronaldinho, a pózniej Neymara. Do tego Villa, Masherano, Fabregas, Sanchez, Alba, (w naprawdę dobrych cenach, a byli to wówczas czołowi gracze). Finanse klubu również wyglądały bardzo dobrze.
Ot trochę taki nasz Perez co nie wszystko robi czysto, ale o klub dba.

Moim zdaniem świeża krew musi przejąć stery. Stawiam na Szymona Hołownię ;)

Johan Królu! Wracaj i przywróć nam blask jak to zrobiłeś od 2003 roku. Dziękuję za R10, Eto'o, Larssona i wielu innych. Dziękuję za postawienie na Pepa i La Masie. A tym co krytykują to pohybel. Pojęcia nie macie w jakiej czarnej dziurze byliśmy przed jego przybyciem. To gdzie nawet teraz jesteśmy to po części jego zasługa. Obecni to tylko trwonią.

Co by nie mówić to on jako prezydent odmienił Barcelonę. Sprowadził R10 itd
Wolę go od bartoglupkoprzegrywa

Nie popełnij tylko błędów sprzed ostatniej kandydatury i do przodu! ;)

Laporte bardzo lubię, podobało mi się jak zarządzał klubem, świetny biznesmen.
Plus jest taki, że jak by był prezydentem to by wpłynął na Guardiole by wrócił do klubu, mają bardzo dobre kontakty. Font też jest ciekawym rozwiązaniem, obydwóm kibicuje.
konto usunięte

Panie Joanie. Dzieki i dożywotni szacunek za lige mistrzow w 2005 i projekt z Guardiola ktory stworzyl najlepsza ekipe w historii futbolu.

Font albo Laporta, wydaje mi się że wyścig rozstrzygnie się między tymi dwoma panami. Decydujące będzie to, kogo poprze Xavi.

Laporta i Bertomeu to Duduś i Rafałek. Font to taki Bosak.
konto usunięte

Niech ruszy litery i zrobi wniosek o wotum. Za rok tu nie będzie czego zbierać.

Jeśli wygra Laporta to Messi odejdzie? Bo chyba raczej wszyscy liczą,że Font wygra i przyjdzie Xavi, Iniesta, Puyol itd.. A Laporta tylko leci na tym co zrobił kiedyś. Bo nie wydaję mi się,że Xavi jest związany z Laportą. Tylko z Fontem chcą zrobić wspólny projekt. I niestety albo stety Laporta w sondażach miażdży Fonta.

Obecny zarząd się ośmiesza

Siedz tam gdzie jesteś i trzymaj sie jak najdalej od Barcelony