Oficjalnie: TAS odrzucił pozew Santosu ws. transferu Neymara

Julia Cicha

7 lipca 2020, 17:51

FCBarcelona.es

15 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona opublikowała komunikat, w którym informuje, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu odrzucił w całości pozew Santosu do FIFA w sprawie zapłaty przez Barçę 61 295 000 euro w związku ze szkodami i sankcjami sportowymi spowodowanymi transferem Neymara Juniora.

TAS orzekł, że kontrakt między Santosem a piłkarzem został rozwiązany za porozumieniem stron, więc FC Barcelona nie złamała porozumienia ws. transferu, kiedy zapłaciła dodatkową kwotę ojcu zawodnika oraz spółce N&N. Klub nie dopuścił się żadnego nieuczciwego działania, kiedy podpisał z Neymarem Juniorem umowę wstępną ani kiedy podpisał właściwą umowę z Santosem.

Wyrok TAS skazuje Santos na zapłacenie FC Barcelonie kosztów postępowania sądowego wynoszących 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

One im się należały

Dla nas dobrze. Ale nie ma co się oszukiwać, że Santos najbardziej został oszukany w całej sprawie.

Chociaż jeden wyrok po naszej myśli - dobra wiadomość w tych ciężkich czasach.

Normalna praktyka, którą uprawiają przeciwnicy Barcelony już od dobrych kilku lat. Gdy klub jest rozpędzony to nagle oskarżenia sypią się z rękawa na prawo i lewo byleby skłócić bądź wzbudzić wątpliwość. Nie bójcie się, wielu jest takich którzy o aferach słyszeli, ale już o werdykcie nie...

Żeby jeszcze tak byli skuteczni na boisku jak na sali sądowej! Coś za dużo tych procesów!

No i dobrze:)choć Santos pewnie to sobie odbije przy następnym transferze, albo sprzedadzą komuś innemu interesującego zawodnika.

Jak nas uniewinniają to cisza w komentarzach, a jak są jakieś zmyślone oskarżenia, to wszyscy wyzywają...