Finał Ligi Mistrzów może nie zostać rozegrany w Stambule

Łukasz Lewtak

30 maja 2020, 15:15

COPE, NY Times, AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowały Cadena COPE i New York Times, tegoroczny finał Ligi Mistrzów może ostatecznie nie odbyć się w Stambule.

Głównym powodem rozważania zmiany gospodarza finału jest fakt, że Turcy nie odzyskaliby pieniędzy zainwestowanych w ogranizację meczu, jeśli miałby się on odbyć bez udziału publiczności.

Według informacji wymienionych mediów, w obecnych okolicznościach UEFA rozważa różne opcje zapasowe. Na ten moment największe szanse na przejęcie organizacji meczu finałowego Ligi Mistrzów ma Lizbona.

Zdaniem New York Times, ostateczna decyzja w sprawie organizacji finału Champions League w sezonie 2019/2020 zapadnie po spotkaniu komitetu wykonawczego UEFA 17 czerwca. Jednak już w przyszłym tygodniu europejska federacja ma prowadzić rozmowy z Turkami i starać się osiągnąć z nimi porozumienie. 

Według doniesień medialnych relacje pomiędzy obiema stronami są poprawne i być może osiągnięte porozumienie będzie zakładać organizację finału Ligi Mistrzów w Stambule w najbliższych latach.

Należy podkreślić, że na ten moment nie wiemy, w jaki sposób zostanie dokończony obecny sezon Ligi Mistrzów. Ma to nastąpić w sierpniu, po zakończeniu rozgrywek krajowych, jednak dokładny format nadal jest niewiadomą. Na razie mówi się o zamianie dwumeczów na pojedyncze spotkania na neutralnym terenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wymagania co do pojemnosci na final LE to 30 000 na final LM to 60 000. Narodowy ma okolo 57 000 :)

Jest tyle pięknych krajów i stadionow a my zawsze pchamy się w dziwne miejsca.
Anglia : Wembley, Stanford Bridge, Old Traford, Emirates, Totenham, Goodison Park czy Anfield
Hiszpania : Camp Nou, Bernabeu, Metropolitano, Mestala, San Mames, Benito Villamarin
Włochy : San Siro, Guseppe, Juve, Napoli
Niemcy : Berlin, Dortmund czy Alianz
Francja ma świeże obiekty oo Euro