LaLiga po złamaniu zasad przez piłkarzy Sevilli: To niezrozumiałe i niedopuszczalne

Julia Cicha

25 maja 2020, 10:41

AS

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj w hiszpańskich mediach pojawiły się zdjęcia pokazujące, jak czterech zawodników Sevilli łamie zasady ustalone przez hiszpański rząd i spotyka się w większym gronie znajomych. Fotografie szybko zostały usunięte, a piłkarze przeprosili za swoje zachowanie, ale LaLiga jest bardzo niezadowolona z tej sytuacji i wysłała do klubów specjalny list.

W liście czytamy: „W ostatnich godzinach wykryliśmy, że niektórzy piłkarze nie przestrzegali norm sanitarnych, pokazując to w mediach społecznościowych i rozluźniając się pod koniec tego ostatniego etapu. Takie zachowanie jest niezrozumiałe i niedopuszczalne oraz naraża dokończenie rozgrywek. Każde takie działanie jest brakiem szacunku do LaLigi, klubów, zawodników i trenerów”.

LaLiga podkreśla również wcześniejsze ustalenia: „Na wielu spotkaniach w celu ustalenia obowiązującego protokołu podkreślało się wagę zachowania koncentracji aż do ostatniego gwizdka sędziego w ostatnim meczu. Niektóre zachowania, takie jak te wspomnianych piłkarzy, jeśli pozostaną bez konsekwencji ze strony klubu i ligi, pokażą brak odpowiedzialność w związku z ważnym zadaniem, które realizujemy”.

Później w rozmowie z dziennikarzami Javier Tebas podkreślił, że ważne są przeprosiny opublikowane przez zawodników. Zaznaczył jednak, że ich zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne. Możliwe, że ten incydent będzie przemawiał na korzyść LaLigi, która pragnie skoszarować graczy na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Te niektóre obostrzenia to głupota i przesada