Javier Tebas: Chcielibyśmy wrócić do gry 11 czerwca meczem Sevilli z Betisem

Julia Cicha

25 maja 2020, 09:57

Marca

1 komentarz

Fot. Getty Images

Javier Tebas był gościem programu „El Partidazo”, w którym podał najnowsze informacje dotyczące wznowienia rozgrywek LaLigi.

Powrót do gry: Istnieje możliwość, że zaczniemy 11 czerwca jednym meczem w hołdzie wszystkim zmarłym osobom. Mam nadzieję, że ta data się potwierdzi. Chcielibyśmy, by były to derby Sewilli o godzinie 22.

Treningi: Musimy zobaczyć, jak będą przebiegały ustalone przez rząd fazy, i potwierdzić słowa premiera, który mówił, że będzie możliwe trenowanie w pełnym składzie. Pomogłoby nam, gdyby stało się to jak najszybciej. Premier nas zaskoczył, pokazuje to, że profesjonalna piłka nożna jest bardzo ważna dla tego kraju.

Ogłoszenie kalendarza: Chcemy ogłosić plan czterech pierwszych kolejek już w tym tygodniu.

Upały: Jeśli w jakimś mieście bardzo wzrośnie temperatura, nie rozegramy tam meczu. Trzeba będzie go przełożyć.

Godziny: W tygodniu mecze będą rozgrywane o dwóch porach 19:30-20 i 21:30-22. W weekendy będzie to 17, 19:30 i 21:30-22.

Krytyka graczy Sevilli: Podkreślę, że piłkarze przeprosili za swoje zachowanie, co jest pozytywne. Zawodnicy są wzorem dla społeczeństwa i muszą uważać, co robią. Zwracam się do wszystkich piłkarzy, mówiąc, że takie zachowanie jest niedozwolone. Trzeba bardzo uważać, bo narażamy wiele miejsc pracy [Tebas odniósł się do złamania zasad dystansu społecznego przez czterech graczy Sevilli – przyp. red.].

Odpowiedzialność: Na takim spotkaniu piłkarzy może pojawić się ktoś zarażony, ale bez symptomów. A wydawało się, że wszyscy palili jedną sziszę. Trzeba być odpowiedzialnym. Na boiskach bezpieczeństwo jest pełne, ale martwią mnie inne miejsca i takie spotkania. Musimy bardzo uważać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie mogę na niego patrzeć...