Co słychać u ex-barcelonistów? Wypożyczeni [ANKIETA]

Piotr Guziński

21 maja 2020, 15:00

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Gracze wypożyczeni z FC Barcelony radzą sobie w tym sezonie naprawdę dobrze. Kilku z nich ma szansę, by zostać w zespole i wzmocnić kadrę Quique Setiena. Niżej przekonacie się, kto gra najwięcej, a kto ma problem z regularnymi występami. Zapraszamy też do wzięcia udziału w ankiecie i wybrania zawodnika, którego najchętniej widzielibyście z powrotem na Camp Nou.

Oriol Busquets (21 lat, Twente): rozegrał w tym sezonie 1855 minut. Jeden z kluczowych zawodników drużyny, gdzie występował zarówno w środku pola, jak i na pozycji środkowego obrońcy i radził sobie nieźle. Ma spędzić presezon z pierwszą drużyną FC Barcelony, a następnie zostanie podjęta decyzja na temat jego przyszłości. Prawdopodobnie będzie to kolejne wypożyczenie. Zainteresowanych jest wiele klubów z topowych europejskich lig. Mundo Deportivo niedawno informowało, że Oriol ma się udać z reprezentacją Hiszpanii na igrzyska olimpijskie do Tokio, które odbędą się w przyszłe lato.

Jean-Clair Todibo (20 lat, Schalke): w Niemczech zaczął grać regularnie, w czym pomogły mu z pewnością liczne urazy w ekipie Schalke. Todibo radził sobie dobrze i imponował w meczach z Bayernem czy też Hoffenheim. Wszystko wskazuje na to, że nie zostanie wykupiony przez niemiecką drużynę, jednak jego przyszłość aktualnie nie jest znana. Prawdopodobnie Francuz opuści Barcelonę. Osobiście chciałbym, by Jean-Clair został w Dumie Katalonii i regularnie otrzymywał minuty. Jego sprowadzeniem zainteresowanych jest wiele klubów, wśród których wymienia się Everton, Juventus czy też RB Lipsk. Ostateczna decyzja będzie należeć do Setiena.

Juan Miranda (20 lat, Schalke): wypożyczenie Hiszpana nie było do końca udane, bowiem Juan grał bardzo mało. Łącznie uzbierał na koncie 295 minut i zanotował jedną asystę w spotkaniu pucharowym. Wszystko wskazuje na to, że Miranda uda się na kolejne wypożyczenie. Mam nadzieję, że będzie to klub z LaLigi, który zagwarantuje mu regularne występy.

Moussa Wagué (21 lat, Nicea): nie miał niestety zbyt wiele czasu, by pokazać swoje umiejętności, i podczas pobytu w Francji rozegrał tylko pięć meczów (197 minut), jednak udało mu się zanotować dwie asysty. Jasne jest już, że Nicea go nie wykupi i Senegalczyk wróci do Barcelony. Moussa niemal na pewno będzie szukał kolejnego klubu, do którego zostanie wypożyczony lub nawet sprzedany. Tutaj możecie zobaczyć jego występ w pojedynku z Monaco:

Carles Aleñá (22 lata, Real Betis): mówi się, że ma zostać w Barcelonie na kolejny sezon, ponieważ Setien na niego liczy i jest fanem jego talentu. W zespole Verdiblancos rozegrał 648 minut i w dwóch meczach Pucharu Króla zanotował dwa kończące podania. Carles niedawno został także ojcem. W Anglii pojawiły się również plotki łączące go z Newcastle.

Philippe Coutinho (27 lat, Bayern Monachium): pewne jest to, że nie zostanie wykupiony przez Bayern. Brazylijczyk rozegrał na wypożyczeniu 2036 minut, strzelił dziewięć bramek i zanotował osiem asyst. Barcelona zapewne będzie chciała zarobić na jego sprzedaży lub włączyć go w transfer któregoś z zawodników. Dodatkowo z powodu kontuzji kostki prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie.

Rafinha (27 lat, Celta Vigo): to dla niego udane wypożyczenie. Kontuzje nie przeszkadzają mu w regularnej grze i w trwającej kampanii w 70% meczów pojawiał się w wyjściowej jedenastce. Brazylijczyk jest w czołówce, jeśli chodzi o rozegrane minuty, a na koncie ma dwa trafienia i taką samą liczbę asyst. Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Brazylijczyk zostanie sprzedany, co oczywiście nie może dziwić. Liczę, że Barcelona zarobi na nim około 20 milionów euro.

Marc Cucurella (21 lat, Getafe): wciąż można uznać go za gracza wypożyczonego, ponieważ Getafe nie poinformowało o wykupieniu Hiszpana z Blaugrany. Marc rozgrywa aktualnie znakomity sezon w ekipie z Madrytu. Uzbierał na koncie 2730 minut (96% możliwych), strzelił jedną bramkę, zanotował cztery kończące podania, a także wywalczył rzut karny. Widać u niego ogromny progres – szczególnie w grze w obronie czy też pozycjonowaniu. Jego pozyskaniem zainteresowanych jest wiele klubów, jednak w ostatnim czasie pojawiły się informacje na temat tego, że Barcelona rozważa jego odzyskanie. Wszystko będzie zależało od odejścia z klubu Juniora Firpo. W obecnej kampanii Cucu występuje głównie na pozycji lewego pomocnika. W przeliczeniu na mecz notuje 2,2 odbioru i 0,7 przechwytu. To także drugi najlepiej oceniany przez WhoScored zawodnik Getafe w tej kampanii ligowej.

Ankieta

Którego piłkarza chciał(a)byś zobaczyć z powrotem w Barcelonie?

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (17)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze