Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

1 kwietnia 2020, 07:38

10 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Rewolucja w piłce nożnej" - przerwa w grze spowodowana koronawirusem oraz mundial w listopadzie wymuszą zmianę kalendarza. Radykalnym projektem jest zorganizowanie lig z turniejami otwarcia i zamknięcia oraz Ligi Mistrzów ze stałymi uczestnikami. Odyseja Xaviego Pascuala, by wrócić z Rosji. Musiał skorzystać z dwóch samolotów oraz prowadzić samochód przez pustkowie przez 600 kilometrów. Plan przedłużania umów: Messi, Ter Stegen i Semedo. Klub już nad tym pracuje. Real rozważa obniżenie pensji o 10%. Carlos Sainz obserwowany przez Ferrari.

"Lautaro vs Neymar: wielka debata" - Barça chce obu piłkarzy, ale wie, że będzie o to bardzo trudno tego lata. Negocjacje z Interem będą łatwiejsze, ponieważ Włosi zaakceptują włączenie zawodników w operację. W ankiecie Sportu 53% głosujących chce obu graczy, 30% tylko Lautaro, a 17% tylko Neymara. Początkowa zgoda, przekonanie wewnętrzne i jedność: tak szatnia Barçy doszła do historycznego porozumienia. Real rozważa cięcia. Florentino Pérez obiecał wcześniej Sergio Ramosowi, że nie dojdzie do obniżenia pensji.

"My, sportowcy jako pierwsi musimy dawać przykład" - mówi pływaczka Sarai Gascón. Nowe oczekiwania wobec Aleñi i Puiga. Przy zastoju na rynku transferowym obaj mogą dostać miejsce w pierwszym zespole. Joaquim Vilaplana: "najważniejszym kapitałem w federacji [kolarskiej] są pracownicy. Naszym celem jest ich ochrona". Arnal Llibert: "na Cyprze zastosowano bardziej drastyczne środki".

"Koniec z transferami za sto milionów" - Marca wyjaśnia, jak zrozumieć zapaść ekonomiczną piłki nożnej. LaLiga, operatorzy telewizyjni i agencje analizują nową sytuację. Nie będzie bankructwa, ale duże problemy, jeśli nie dokończy się rozgrywek. Pau Gasol: "to test ludzkości, któremu poddaje nas świat". Niepewny powrót wypożyczonych zawodników Realu, którzy boją się, że ich progres zostanie wstrzymany. "Poszedłem do domu Pelé, żeby mnie pobłogosławił" - Rodrygo zrobił to przed wylotem do Hiszpanii. Canales: "po każdej kontuzji pojawiałem się inny".

"O 12 za dużo" - Real będzie miał od 30 czerwca 37 piłkarzy, a Zidane będzie musiał zrezygnować z 1/3 z nich. Piłkarze akceptują obniżanie pensji, ale nie za pomocą ERTE. FIFA przygotowuje Plan Marshalla. Ma 2,4 miliarda, by pomóc piłce nożnej w kryzysie. Oddech dla lokatorów, osób samozatrudnionych i bezrobotnych. Rząd zaaprobował środki w sprawie wynajmów i małych firm oraz stworzył fundusz dla pracowników tymczasowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Alena i Puig to MUSZĄ być aktywni gracze za Vidala i Rakitica już od następnego sezonu. Budżet będzie się zgadzał oraz pora w końcu na odważne decyzje żeby coś zmienić.
« Powrót do wszystkich komentarzy